سایز متن   /

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از کلنگ‌زنی هفت پروژه برق‌رسانی و تأمین روشنایی معابر با اعتبار 4 میلیارد تومان در تویسرکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، پروژه‌های برق‌رسانی و تأمین روشنایی معابر شهرستان تویسرکان با حضور محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، شیرزاد جمشیدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، سیدرسول حسینی فرماندار و رضا جلیلوند مدیر توزیع برق تویسرکان کلنگ‌زنی شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این آئین با اشاره به توفیقات شرکت در 6 ماه اخیر اظهار داشت: طی این مدت تحرکات خوبی به وجود آمده که نتیجه آن کسب رتبه توسط این شرکت در حوزه‌های مختلف از قبیل جشنواره شهید رجایی، بهبود تاب‌آوری شبکه توزیع، توسعه و ترویج فرهنگ نماز، بسیج و… بوده است.

شیرزاد جمشیدی با اشاره به عبور موفق از پیک بار تابستان امسال گفت: بدون اعمال خاموشی و با کمترین افزایش مصرف با موفقیت از پیک بار استان عبور کردیم که این مهم با همت همکاران در مجموعه توزیع نیروی برق استان انجام شد.

وی ضمن قدردانی از نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار تویسرکان با اشاره به کلنگ‌زنی هفت پروژه برق در تویسرکان افزود: پروژه روشنایی معابر کمربندی تویسرکان به نمایندگی از سایر پروژه‌ها کلنگ‌زنی می‌شود که زمان اجرای این پروژه یک هفته است و سایر پروژه‌ها نیز تا دوم آذر ماه افتتاح خواهد می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به تخصیص 4 میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های کلنگ‌زنی شده عنوان کرد: در این پروژه‌ها، برق‌رسانی به مسیر اصلی چاه‌های آب روستای فریازان به طول 4 کیلومتر و با اعتبار 800 میلیون تومان، برق‌رسانی به چاه‌های آب باغات روستای سگاوی به طول 1.5 کیلومتر با اعتبار 300 میلیون تومان و برق‌رسانی به باغات روستای رودآور به طول 3.4 کیلومتر و نصب ترانس با اعتبار700 میلیون تومان عملیاتی می‌شود.

وی در ادامه برق‌رسانی به باغات منطقه گنبد به طول 1.5 کیلومتر و دو دستگاه ترانس با اعتبار 400 میلیون تومان، برق‌رسانی به باغات محله پایین سرکان به طول 350 متر و نصب یک دستگاه ترانس با اعتبار 300 میلیون تومان، احداث شبکه روشنایی کنارگذر شهر تویسرکان با اعتبار 400 میلیون تومان و اصلاح و بهینه‌سازی شبکه روشنایی معابر روستایی تویسرکان با اعتبار یک میلیارد تومان را از دیگر پروژه‌ها برشمرد.

جمشیدی یادآور شد: علاوه‌ بر پروژه‌های عنوان شده، 2 میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات داخلی شرکت به سایر پروژه‌های شبکه توزیع برق شهرستان تویسرکان تخصیص یافته است که بخش عمده‌ای از این اعتبار برای جایگزینی شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در روستاها و حاشیه شهر تویسرکان اختصاص یافته است.

وی در ادامه با اشاره به منابع تخصیص یافته برای اجرای این پروژه‌ها گفت: هزینه اصلاح و بهینه‌سازی و جابه جایی شبکه توزیع برق 25 روستا از محل اعتبارات تملک دارایی و از محل اعتبارات بند «د» و پروژه‌های توسعه شبکه برق شهری و روستایی تویسرکان تأمین می‌شود که امید است تمام پروژه‌ها تا پایان آبان ماه به مرحله عملیاتی برسند.

* یکی از مهمترین ضروریات و پیش نیازهای توسعه در هر منطقه، برق است

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه با اشاره به زیرساخت مناسب صنعت برق در شهرستان تویسرکان اظهار داشت: یکی از مهمترین ضروریات و پیش نیازهای توسعه در هر منطقه نیروی برق است که باید به شکل مناسبی تأمین شود.

محمدمهدی مفتح با تأکید بر توسعه متناسب و رشد صنعت و به تبع آن کارآفرینی افزود: لازمه این امر توجه به ساختارهای صنعت برق است که انصافا بستر جذب و استفاده از اعتبارات در شرکت توزیع نیروی برق در استان و شهرستان تویسرکان نیز فراهم است.

وی با اشاره به جذب اعتبار خارج از اعتبارات جاری و داخلی شرکت توزیع برق گفت: در این پروژه‌ها 2 میلیارد تومان از اعتبارات داخلی شرکت توزیع برق استفاده شده و 4 میلیارد تومان با پیگیری‌های صورت گرفته از وزارت نیرو جذب شد که این امر نشان از توجه به رشد زیرساخت‌ها برای توسعه صنعت در شهرستان دارد.

نماینده مردم شهرستان تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از پاسخگویی سریع و آمادگی کامل توزیع برق استان در رفع مشکلات مردم گفت: پاسخگویی در اسرع وقت از نقاط قوت این مجموعه است و شاخص‌هایی که در این زمینه توسط مدیریت توزیع برق تویسرکان کسب شده نشان از جایگاه بالا و مناسب این مدیریت در صنعت برق استان دارد.

وی با بیان اینکه برق‌رسانی به یک مسیر به معنای گرفتن انشعاب نیست، افزود: ما تنها زیرساخت‌ها را فراهم می‌کنیم و برای گرفتن انشعاب باید تمام مسائل کارشناسی و مجوزهای قانونی کسب شود.

فرماندار تویسرکان نیز در ادامه ضمن قدردانی از نماینده مردم تویسرکان در مجلس و شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در مورد پروژه‌های افتتاح شده مجموعه وزارت نیرو در شهرستان تویسرکان گفت: با تخصیص 6 میلیارد تومان به پروژه‌های صنعت برق و 4 میلیارد تومان به پروژه‌های آب و فاضلاب، اعتبار مجموع این پروژه‌ها به 10 میلیارد تومان در شهرستان تویسرکان می‌رسد.

سیدرسول حسینی همچنین با بیان اینکه هم اکنون تمام معابر شهری و روستایی شهرستان روشنایی دارد، از زحمات مجموعه مدیریت توزیع برق استان در خدمت‌رسانی به مردم قدردانی کرد.

 

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد