سایز متن   /

به مناسبت روز هوای پاک نشست خبری مشترکی بین شرکت توزیع برق اصفهان و شرکت توزیع گاز استان اصفهان با موضوع مدیریت مصرف در سالن اجتماعات گاز استان برگزار شد.

مهندس پیر پیران مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت :تا کنون به حمدا…خاموشی نداشته ایم و از خبرنگاران می خواهیم که مردم را برای همیاری به شرکت های خدمت رسان کمک کنند تا در مصرف انرژی صرفه جویی های لازم را بنمایند.

وی در ادامه تصریح کرد :موثرترین اقدامی که برای عبور از زمستان سال جاری بدون اعمال خاموشی می توان انجام داد صرفه جویی در مصرف برق و دیگر انرژی ها از جمله گاز است و با توجه به وجود بیماران کرونایی در خانه و بیمارستانها و برگزاری آزمون ها و کلاس های آن لاین صرفه جویی در مصرف گاز و برق زندگی خانوادگی و اجتماعی مردم را بدون دغدغه سرپا نگه می دارد .

وی به شاخص خاموشی ها SADEاشاره کرد و گفت در سال 93 و 94 به ازا هر مشترک 850 دقیقه خاموشی وجود داشت و امروز این آمار به  130دقیقه رسیده است و تلاش شده که شاخص خاموشی به حداقل ممکن برسد به طوری که  در برنامه ریزی سال 1405 این مقدار به زیر 30 دقیقه به ازا هر مشترک خواهد رسید .

مهندس پیرپیران گفت :بیش از یک میلیون و 170 مشترک در شرکت توزیع برق اصفهان وجود دارد که  شامل 77 درصد در بخش خانگی ،5 درصد در بخش عمومی ،1 درصد کشاورزی و 1 درصد دربخش صنعت و 16 درصد تجاری می باشند که میزان مصرف در هر کدام از تعرفه  ها متفاوت بوده  به طوری که میزان مصرف در بخش خانگی 9/34 ،6/9 بخش عمومی ،1/14 کشاورزی ،2/31 در بخش صنعت و3/10 در بخش تجاری هستند.

وی به اهمیت مدیریت مصرف در تامین برق مشترکین اشاره کرد و گفت :وزارت نیرو 368 مگاوات ساعت مدیریت مصرف را برای اصفهان در نظر گرفته است که تا کنون این شرکت موفق بوده است.

وی به محورهای کنترلی مدیریت بار در زمستان اشاره کرد و گفت :کنترل روشنایی معابر و یک در میان کردن آنها و تنظیم فتوسل های نجومی ،کنترل خاموش بودن روشنایی فضای سبز سطح شهر ،نور پردازی ها و آبنماها ی شهرداری ،بازرسی میدانی از ادارات سطح مناطق و اطمینان از مدیریت مصرف انرژی برق دهگانه ،کاهش مصرف و روشنایی در پست های 63/20،کنترل مصرف مربوط به مجتمع های مسکونی ،نظامی و خانگی و میزان کاهش آنها ،بازدید میدانی از مصارف تجاری پرمصرف ،میوه فروشی ها ،لوستر فروشی ها ،اخطار و قطع آنها ،تبدیل چراغ هیا 125 وات به 20 وات LED،کنترل و کاهش مصرف مشترکین دارای تجاوز از دیماند و در نهایت شناسایی و برخورد با رمز ارزها از مهمترین اقدامات در این زمینه بوده است.

وی به وجود رمز ارزها اشاره کردو گفت :هیچ مجوزی در اصفهان در خصوص رمز ارزها تا کنون وجود نداشته است  و این موضوع باید مالکان را هوشیار کند  چرا که بسیاری از مستاجران اقدام به نصب غیر قانونی ماینرها نموده اند و این سبب می شود تا مصرف برق خانگی روند رو به رشدی را پیدا کند در نتیجه مالکان باید حتما با مراجعه به سایت شرکت توزیع برق اصفهان میزان مصرف ملک خود را مشاهده کنند.

وی به تعرفه ماینرها اشاره کرد و گفت :مصرف برق ماینرها نه خانگی است و نه تجاری بلکه صادراتی محسوب می شود.

در ادامه این نشست  منصور شیشه فروش مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه آلاینده ها تهدیدی جدی برای تمامی رده های سنی به ویژه کودکان و سالمندان است خاطر نشان کرد :بر همین اساس از تمامی شهروندان درخواست داریم تا حدممکن از منازل خارج نشوند

وی با بیان اینکه برای کاهش آلودگی هوا هیچ راهی جز مشارکت مردم و صنایع نیست گفت: استفاده حداقلی از خودرو شخصی، ماندن در خانه و مصرف بهینه گاز شهری از یک سو و رعایت شاخص‌های آلایندگی از سوی مراکز تولیدی و صنعتی تنها راه عبور از معضل کنونی آلودگی هواست.

منصور شیشه فروش افزود: اگرچه در روزهای اخیر میزان آلاینده‌ها در کلانشهر اصفهان و شهرستان‌های دیگر استان همچون بسیاری دیگر از مناطق کشور به شدت بالا رفته اما این چالش در استان به دلیل مصرف مازوت نبوده است

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد