سایز متن   /

عملیات اجرایی قطعه سوم لوله‌رانی (پایپ‌جکینگ) خط لوله فولادی از رودخانه وردآورد با هدف تامین آب روزانه بیش از 70 درصد ساکنان منطقه 22 در حدفاصل مخازن شهید فلاحی واقع در گذرگاه (رفیوژ) میانی بزرگ‌راه شهید خرازی تا مخزن شهید حسینی اجرا شد.

مجری طرح‌های آب‌رسانی به مناطق 21و22 شهر تهران با اعلام این خبر گفت: این پروژه در چارچوب انتقال آب از تصفیه‌خانه ششم تهران و شامل خطوط انتقال پایین‌دست تصفیه‌خانه ششم به سمت غرب منطقه است.

محمدرضا سالاری  افزود: این پروژه با خطوط لوله فولادی به قطر  800 میلی‌متر تا قطر 1200 میلی‌متر و به طول مجموع 7.5 کیلومتر به شیوه‌ای طراحی شده که آب شرب به صورت ثقلی به مخازن زمینی مناطق 21 و 22 منتقل و وارد شبکه توزیع می‌شود.

سالاری افزود: به دلیل اهمیت این پروژه درآب‌رسانی به مخازن بالادست مناطق21 و 22 و در نتیجه تامین آب شرب پایدار این محدوده مطالعه، طراحی و اجرای این پروژه در سه قطعه صورت گرفته است.

او ادامه داد: قطعه سوم این پروژه شامل خط لوله فولادی به قطر 800 میلی‌متر و به طول 1100 متر است که در حد فاصل مخازن شهید فلاحی واقع در گذرگاه میانی بزرگ‌راه شهید خرازی تا مخزن شهید حسینی در حاشیه بزرگ‌راه شهید خرازی قرار دارد و عملیات اجرایی آن در سال 1399 آغاز شده است.

مجری طرح‌های آب‌رسانی مناطق 21و22 خاطرنشان کرد: عملیات لوله‌رانی بتنی این پروژه به قطر 1200 میلی‌متر و لوله 800 میلی‌متری انتقال آب به طول 43 متر در عمق 12 متری از رودخانه وردآورد به‌منظور اتصال این خط لوله به خط لوله ورودی مخزن شهید حسینی در حاشیه بزرگ‌راه شهید خرازی به اتمام رسید.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد