سایز متن   /

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از کاهش متوسط زمان واگذاری انشعاب در شرکت، از 27 روز به 9 روز طی چهار سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، عادل کاظمی درنشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح عملکرد شرکت توزیع نیروی برق تبریز در دولت یازدهم و دوازدهم پرداخت و گفت: میزان تولید و مصرف انرژی الکتریکی در دنیا شاخص توسعه یافتگی است.
وی با اشاره به اینکه متوسط زمان واگذاری انشعاب در شرکت، طی 4 سال گذشته از 27 روز به 9 روز کاهش یافته است، افزود: متوسط طول عمر پروژه ها نیز در سال های گذشته از 250 روز به 85 تا 90 روز در سال جاری کاهش یافته و هدف گذاری شرکت بر این است تا بتوانیم این میزان را به 60 روز برسانیم.
کاظمی با اشاره به اینکه به دنبال برقراری عدالت نسبی در کل مناطق تحت پوشش هستیم و تلاش می کنیم خدمات دهی خود را به مناطق محروم و برخوردار تقسیم نکنیم، اظهار کرد: میانگین شاخص تلفات انرژی در کشور به تازگی به زیر 10 درصد رسیده است و در سه سال گذشته، تلفات برق تبریز از 10.3 درصد به 8.22 درصد رسیده است و امیدواریم در سال های آتی این میزان باز هم کاهش یابد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به این که برق تبریز دارای بیش از یک میلیون مشترک شهری و روستایی است، گفت: سالانه نزدیک به180 میلیارد تومان پروژه در شرکت جهت توسعه، بهبود و اصلاح زیرساخت ها تعریف می شود و سالانه به طور متوسط بین 120 تا 140 میلیارد تومان از پروژه ها به اتمام می رسد و سعی کرده ایم با تلاش همکاران، میزان پروژ ه های انتقال یافته را به حداقل کاهش دهیم و هم اکنون از نظر حجم سرمایه گذاری در پروژه ها در جایگاه خوبی در بین شرکت های توزیع کشور قرار داریم.
کاظمی با اشاره به برنامه های پیک سایی و مدیریت مصرف گفت: باید بین تولید و مصرف در تبریز توازن ایجاد شود و قطعی برق به حداقل ممکن برسد که در این راستا با همکاری مردم و بیش از 4 هزار مصرف کننده ی بخش صنایع و کشاورزی، توانسته ایم ایام گرم سال را بدون هیچ عارضه ای پشت سر بگذاریم و مشترکین طی این ایام، خاموشی بابرنامه را تجربه نکردند.
وی از نصب حدود 4000 چراغ ال.ای.دی در سطح معابر شهر تبریز خبر داد و با اشاره به جایگزینی کابل های مسی با کابل های خودنگهدار اضافه کرد: افزایش پایداری شبکه، کاهش تلفات، کاهش مخاطرات برق گرفتگی، کاهش برق دزدی و کاهش دزدی سیم و کابل از مزایای تبدیل کابل های مسی با کابل های خودنگهدار است.
کاظمی با اشاره به طرح تحول توزیع در شرکت توانیر، ابراز کرد: طرح های جهادی متعددی ازجمله قبض سبز (صدور قبض غیرکاغذی)، خدمات سبز (انجام 80 خدمت به مشترکین به صورت غیرحضوری)، طرح چاوش (طرح استانداردسازی ولتاژ مشترکین)، طرح سیما، طرح هما و طرح سنم از جمله اقدامات شرکت توزیع برق تبریز در این راستا است.
برای استفاده از ماینر، دریافت مجوز ضروری است
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به اینکه افرادی که می خواهند از ماینر استفاده کنند باید حتما مجوزهای لازم را دریافت کنند، گفت: یکی از چالش های شرکت، برق رمز ارزها یا همان ماینر و بیت کوین است که بار مصرفی زیادی را به شبکه ی برق تحمیل می کنند و در دو سال اخیر بیش از ? هزار ماینر توسط همکاران برق تبریز شناسایی شده است.
کاظمی گفت: برای رضایت مندی کسبه ی بازار ایکی قاپیلی، پست برق زیرزمینی در این محل ایجاد شده است. همچنین اصلاحات شبکه در راسته بازار و بازار امیر انجام گرفته و بخش های مختلف آن ساماندهی شده است و تاکنون 4 میلیارد تومان طی چند سال اخیر برای اصلاح و ساماندهی شبکه بازار تبریز هزینه شده است.

 

اصلاح ولتاژ مشترکان برق منطقه ستارخان

مدیر امور برق ستارخان از اصلاح بخش قابل توجهی از ولتاژ مشترکان این حوزه در راستای طرح چاوش خبر داد.

داود پورآذر در تشریح اقدامات صورت گرفته در امور برق ستارخان گفت: در راستای اجرای طرح چاوش و استانداردسازی ولتاژ مشترکان در امور برق ستارخان، اطلاعات احصاء شده از pdl، حاکی از اصلاح ولتاژ استاندارد 1569 مشترک در دوره ی سوم سال جاری نسبت به دوره ی مشابه سال گذشته است.
وی اضافه کرد: احداث 3 پست هوایی، نصب 18 عدد فیدر فشار ضعیف، بازآرایی شبکه و اصلاح مسیر فیدرها و بازبینی 40 مورد تپ چنجر پست های هوایی از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در نیمه ی دوم شهریور ماه در امور برق ستارخان است.
به گفته ی وی؛ تعویض 3 کیلومتر از سطح مقطع شبکه ی فشار ضعیف با کابل خودنگهدار، ایجاد تعادل بار در روستاهای آناخاتون، حیدرآباد، سفیدان جدید و عتیق، الوکندی گلزار و همچنین خیابان های خیربانو و جودی در محدوده ی شهر تبریز، از دیگر اقدامات صورت گرفته طی شش ماه های اخیر بوده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد