سایز متن   /

درصد تلفات شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در پایان دی ماه سال جاری به عدد ۱۱٫۵ درصد رسید.

مشاور فنی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با اعلام این خبر گفت:  تلفات غیرفنی مهمترین مولفه تاثیرگذار در افزایش تلفات این شرکت است.

رجبعلی طالبیان کوچکسرایی طرح جایگزینی کابل خودنگهدار با شبکه فرسوده سیمی و خازن گذاری برای جبران توان راکتیو شبکه را از جمله اقدامات فنی مهم در راستای کاهش تلفات فنی شرکت برشمرد که همچون سالیان گذشته در سال جاری نیز استمرار یافته است.

وی با اشاره به استفاده از برق غیرمجاز و دستکاری لوازم اندازه گیری در مناطق ۲۲گانه تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران،افزود: مادامی که مقررات واگذاری امتیاز برق تسهیل نشود، سرقت انرژی الکتریکی دزدی به حساب نیاید و برخورد متناسب با سارقین انرژی الکتریکی صورت نگیرد، ما شاهد تداوم سرقت انرژی الکتریکی ، هدر رفت سرمایه ملی و تضییع حقوق بیت المال خواهیم بود.

مجری طرح کاهش تلفات شرکت تصریح کرد:اراده جمعی با تقویت حس ضرورت و فوریت در بین همکاران صف و ستاد، افزایش کنترلهای اجتماعی از سمت جامعه، تسهیل در واگذاری امتیازبرق،بازدید و آزمایش دوره ای هوشمند انشعابات و تشکیل گشت های تلفیقی با نیروی انتظامی جهت رصد انشعابات بی تردید در کاهش تلفات شرکت تاثیر به سزایی خواهد داشت.

مشاور فنی مدیرعامل با تاکید بر فواید حاصل از  قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از برق گفت: به موجب این قانون تا کنون ۷۲ هزار انشعاب برق ساماندهی شده و از این محل ۱٫۴ درصد تلفات شرکت بهبود یافته است.

وی عدم همکاری و تاخیر در پاسخگویی به استعلامات قدمت بنا از سوی دستگاه های اجرایی متولی اراضی و مراجع صدور پروانه ساخت را عاملی بازدارنده در اجرای قانون فوق عنوان کرد و خواستار همکاری هرچه بیشتر دستگاه های مسئول در این خصوص شد تا از این رهگذر شرکت توزیع نیروی برق استان تهران بتواند در ارائه خدمات مورد انتظار مشترکان و تامین برق پایدار به درستی انجام وظیفه نماید.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد