سایز متن   /

وزیر نیرو با تقدیر از دستگاه‌های برتر وزارت نیرو در جشنواره شهید رجایی، بر ضرورت توسعه برنامه شایسته‌گزینی مدیران و مدیریت تعارض منافع در مجموعه صنعت آب و برق تاکید کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “رضا اردکانیان” در شصت و دومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت نیرو با اشاره به اهمیت رویکرد شایسته‌گزینی مدیران در این وزارتخانه اظهار کرد: دغدغه ما باید مدنظر قرار دادن موضوع شایسته‌گزینی باشد؛ چرا که دولت و کشور و سطوح مختلف مدیریتی از مداخلات بیرونی در انتخاب مدیران متضرر می‌شوند.
وی، ریشه این مداخله‌پذیری را با نابسامانی مدیریتی داخل دستگاه‌ها مرتبط دانست و اضافه کرد: برای شایسته‌گزینی باید سازوکارهای روشن، قطعی، اندازه‌گیری شده و خالی از نقاط کور و کمی شده داشت تا باعث نشود افراد برای تصدی پست‌های مدیریتی دنبال میانبر و مسیر خارج از فرایندهای تعریف شده بروند.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: ارتباط برقرار کردن با افراد و مقامات ذی‌نفوذ برای تصدی پست، یک سویه نیست، این ارتباط‌‌ها پس از انتصاب بدون هزینه نبوده و در اینگونه انتصاب‌ها ناکارآمدی‌ها، افرایش هزینه‌ها، تاخیر پروژه‌ها و کاهش بهره‌وری‌ها را شاهد هستیم.
وی افزود: وزارت نیرو در راستای سیاست شایسته‌گزینی، رویکرد فراخوان عمومی برای انتخاب مدیران را دنبال می‌کند که در این رابطه اقدامی مثبت را آغاز کرده ولی هنوز این مهم فرهنگ نشده و باید تبدیل به جریان شود.
اردکانیان با اشاره به پویش #هرهفته_الف_ب_ایران اظهار کرد: ما در چارچوب این پویش، 227 پروژه بزرگ در سال قبل به بهره‌برداری رساندیم و 250 پروژه را در سال جاری در دستور کار داریم که این افتخار برای کل مجموعه صنعت آب و برق  است.
وزیر نیرو با بیان اینکه نقش ما در تبدیل رویکرد فراخوان عمومی در انتخاب مدیران، یک ارزش مهم مدیریتی است، گفت:  اینکه وقت، ذهن و فکر مدیران از مسائل حاشیه‌ای رها بوده و دغدغه آنها خدمت‌رسانی به مردم باشد، کار بزرگی است.
رئیس شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت نیرو در ادامه به اهمیت موضوع مدیریت تعارض منافع پرداخت و تصریح کرد: یکی از زمینه‌هایی که اگر به درستی به آن پرداخته و برای مدیران و کارکنان تبیین شود در سالم‌سازی، پاکسازی، ایمن‌سازی محیط کار و حفظ منابع انسانی نقش تعیین کننده‌ای دارد، موضوع مدیریت تعارض منافع است.
وی ادامه داد: کارهای خوب باید با فرهنگ‌سازی و آموزش محدود به کار شکلی نشده و محتوایی به آنها پرداخته شود. مدیریت تعارض منافع در وزارت نیرو باید تبدیل به قاعده و ضابطه شده و افراد آموزش ببینند که یکی از پیش شرط‌های انتخاب مدیران از طریق فراخوان، وجود چنین سیستم‌هایی است.
اردکانیان اضافه کرد: باید مصادیق تعارض منافع به تفکیک سطوح مدیریتی احصا شود چرا که وجود تعارض منافع، ممکن است در تصمیم‌سازی یا تصمیم‌گیری‌های افراد تاثیر بگذارد. تعارض منافع مفهوم وسیعی داشته و در دنیا هم روی آن کار شده است.
وی در پایان با بیان اینکه دلیل ورود کارکنان به موضوعات مصداق تعارض منافع، بعضاً ناآگاهی است، گفت: بخشی از گزارش‌ نهادهای نظارتی هم ناشی از ناآگاهی مدیران و کارکنان از این موضوعات است. باید برای مدیرانی که از طریق فراخوان منصوب می‌شوند، دوره‌های تعارض منافع برنامه‌ریزی شود. جدی گرفتن این بحث‌ها ضروری بوده و در دنیا نیز شاهد پایش، امتحان و آموزش مدیران در مباحث تعارض منافع هستیم.
در ادامه این نشست، محمدصالح اولیا، معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو و دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت گزارشی از فعالیت ومصوبات کمیته‌های 6 گانه ذیل شورا، پروژه‌های ساز و کاری مرتبط با حوزه تحول اداری و اقدامات برجسته وزارت نیرو در زمینه پیشبرد برنامه‌های تحول نظام اداری در وزارت نیرو در یک‌ساله اخیر شامل بازطراحی ساختار بخش آب بر اساس مدیریت حوضه‌های آبریز، یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، کوچک سازی دولت در بخش آب و برق، توسعه شایسته‌گزینی از طریق فراخوان پست‌های مدیریتی، بخشنامه نحوه مدیریت تعارض منافع در صنعت آب و برق، مستندسازی تجربه‌های برتر صنعت آب و برق ارائه کرد.
در پایان معیارهای اختصاصی 10 گانه فرهنگ سازمانی وزارت نیرو شامل چابکی در ارائه خدمات، پیشتازی در مصرف بهینه آب و برق، مشارکت فردی و سازمانی، فرهنگ دیجیتال، صیانت از منابع و محیط زیست، نگهداری واستفاده بهینه از تاسیسات و امکانات، شوق یادگیری، برنامه محوری، شایسته گزینی، تعامل با مردم و ذی نفعان به تصویب شورا رسید.
در این مراسم، وزیر نیرو از دستگاه‌های برتر در سطح ملی، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، شرکت تولید نیروی برق حرارتی، برگزیدگان استانی سطح دستگاهی جشنواره شهید رجایی در مجموع امتیازات شامل شرکت‌های برق منطقه‌ای غرب و توزیع نیروی برق شهرستان اصفهان در بخش برق، شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در بخش آب و فاضلاب، شرکت آب منطقه‌ای یزد در بخش آب، همچنین برگزیدگان استانی سطح دستگاهی جشنواره شهید رجایی در رشد امتیازات شامل شرکت‌های برق منطقه‌‎ای سیستان بلوچستان و توزیع نیروی برق کردستان در بخش برق، شرکت آب و فاضلاب استان کردستان در بخش آب و فاضلاب، شرکت آب منطقه‌ای البرز در بخش آب تقدیر به‌عمل آورد.
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد