سایز متن   /

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان  اعلام کرد: مطابق تحقیقات انجام شده، پساب خروجی از تصفیه خانه همدان قابلیت بهره گیری در مصارف صنعتی، کشاورزی و زیست محیطی را داراست.
به گزارش روابط عمومی آبفای استان همدان، سید هادی حسینی بیدار، ضمن اشاره به پژوهش صورت گرفته بر روی پساب خروجی تصفیه خانه همدان گفت: این پژوهش سال گذشته  به درخواست نیروگاه شهید مفتح به انجام رسید و بر همین اساس پساب ورودی و خروجی از نیروگاه مورد بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه شرکت طرف قرارداد، پارامتر های اساسی  پساب تصفیه خانه همدان را  طی بازه زمانی مورد نظرکنترل نمود،عنوان کرد: براساس بررسی های صورت گرفته وضعیت پساب تصفیه شده بسیار استاندارد و مطلوب است و هیچگونه مشکل زیست محیطی ندارد.
حسینی بیدار با تاکید بر اینکه مجریان در پژوهش مذکور آیتم های زیست محیطی و بهداشتی پساب را به دقت مورد ارزیابی قرار دادند، اظهارداشت: براساس قرارداد منعقد شده، پساب خروجی از تصفیه خانه و کیفیت هوا در 10 نقطه از نقاط حساس نیروگاه شهید مفتح در فصول سرد و گرم مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی با اذعان به اینکه در این پژوهش بیش از هر چیز آلودگی های میکروبی مورد بررسی قرار گرفت، بیان کرد: خوشبختانه براساس بررسی های صورت گرفته تمامی پارامترهای مورد ارزیابی درحد استانداردهای مصارف صنعتی و حتی کشاورزی بودند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه در این ارزیابی کیفیت پساب قبل و بعد از کلرزنی مورد بررسی قرارگرفت، گفت: کیفیت هوا نیز در نقاط پرتردد پرسنل نظیر سالن کلرزنی، میدان مرکزی، سالن غذاخوری، درمانگاه، ساختمانهای CW، راهروها، کارگاهها، اتاق کنترل، تصفیه خانه بهداشتی و اطراف برجها ارزیابی شد.
وی با بیان اینکه نیروگاه شهید مفتح با 270 هکتار وسعت مسئولیت تولید 1000 مگاوات برق را عهده دار است، یادآور شد: پیش از ورود پساب از تصفیه خانه، این مجموعه از چاهایی با مصارف شرب برای خنک کنندگی برج هایشان استفاده میکرد که این خود موجب صدمات زیست محیطی فراوانی به منطقه پیرامونی و دشت ها شده بود که پس از اتصال به پساب تصفیه خانه تمامی چاهها به جزء دوحلقه از چاهها که مصارف آشامیدنی و بهداشتی دارند مابقی چاهها مسدود شدند.
حسینی بیدار عنوان کرد: در این ارزیابی پارامترهایی نظیرBOD ،COD ،TDS ،TSS ، نیتریت و نیترات، کدورت، فلوراید، سولفات، فسفات، سولفات، فلزات سنگین و شبه فلزات و PH پساب اندازه گیری شد که پس از ارزیابی مشخص شد تمامی این موارد  مطابق استاندارهای سازمان بهداشت جهانی و زیست محیطی می باشند.
وی اعلام کرد: به دنبال تحقیقات انجام شده مشخص شده پساب خروجی از تصفیه خانه همدان قابلیت بهره گیری در مصارف صنعتی، کشاورزی و زیست محیطی را داراست وضمن دارا بودن استانداردهای لازم، هیچگونه مشکلی در فصول مختلف ندارد.
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد