سایز متن   /

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، نشست خبری این شرکت با اصحاب رسانه و حضور ویدئوکنفرانسی مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در روز دوشنبه برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مهندس سیدزاده مدیرکل روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، ضمن تقدیر از اهالی رسانه جهت انعکاس خدمات صنعت آب و فاضلاب گزارشی از اهداف کارگروه های اطلاع رسانی ارائه نمود.

در ادامه نشست غلامحسین ساقی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی اظهار داشت:  امسال و با یکپارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی، انجام مطالعات و تهیه سند تامین آب پایدار روستاهای استان با رویکرد شناخت مشکلات و برآورد اعتبارات مورد نیاز در دستور کار قرار گرفت که پیرو آن در آخرین تابستان قرن، ۳۳ روستای دارای تنش آبی با اثربخشی 140لیتر بر ثانیه از آب شرب باکیفیت و کمیت مطلوب بهره مند شدند.

وی افزود: پایداری و ارتقاء کمی و کیفی آب شرب 6روستای حاشیه شهرها از ظرفیت تامین آب شهر و همچنین تامین کسری آب شرب در شهرهای زیارت، تیتکانلو، فاروج به میزان 41لیتر برثانیه از دیگر اقدامات در جهت گذر از آخرین تابستان قرن بود.

ساقی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تاکنون 32حلقه چاه با اثربخشی 799لیتربرثانیه حفر و 13 حلقه چاه در سطح استان برای استفاده شرب تجهیز و همچنین در 126 روستا، تاسیسات آبرسانی کنترل، بازسازی و نوسازی گردیده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره برنامه های شرکت آبفا گفت: یکی از مهمترین برنامه عملیاتی شرکت تا پایان سال، تکمیل پروژه رینگ شمالی شهر بجنورد بطول 22 کیلومتر با سایز 500 و 600 میلیمتر با هدف بهره مندی 100درصد شهر و روستاهای مسیر پروژه  از سد شیرین دره می باشد.

وی گفت: از دیگر برنامه های شرکت آبفای استان برای تامین آب آشامیدن حفر ۵۱ حلقه چاه با ظرفیت ۶۴۶ لیتر بر ثانیه می باشد که تاکنون عملیات اجرایی ۱۲ حلقه آغاز شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۸۳ روستای استان به وسیله تانکر آبرسانی می شوند که بنا است آبرسانی پایدار به ۵۰ روستا و رفع تنش کیفی و کمی در این مناطق در سال ۱۴۰۰ حل شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان شمالی تقویت حجم ذخیره منابع آب را از جمله برنامه‌های راهبردی این مجموعه دانست و گفت: بالغ ‌بر ۵۹ هزار و ۲۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره آب در  17 نقطه استان در حال ساخت است که پس از آغاز عملیات آن با حضور  حضور وزیر نیرو در تیرماه  سال گذشته در شهرستان رازوجرگلان، تاکنون این مخازن ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

وی آبرسانی به 27 روستا با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی، قرارگاه بسیج سازندگی، بنیاد علوی و خیرین و همچنین اصلاح و توسعه شبکه های توزیع آب و خطوط انتقال شهری و روستایی به طول 180 کیلومتر را از سایر اقدامات تا پایان سال عنوان کرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد