سایز متن   /

عملیات ساختمانی هاضم بی هوازی تصفیه خانه فاضلاب شماره 2 شرکت آب و فاضلاب به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، مدیر دفتر نظارت بر توسعه تصفیه خانه فاضلاب آبفا شیراز اظهار داشت: آخرین مرحله بتن ریزی هاضم تصفیه خانه فاضلاب شماره 2 در بخش تصفیه لجن تصفیه خانه فاضلاب شماره 2 شیراز به اتمام رسید.

غلامحسین سادات رفیعی گفت: این سازه پس از مراحل تست آب بندی و پوشش داخلی و نیز نصب تجهیزات مربوطه در آینده نزدیک در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.

نماینده مدیر عامل و دبیر کمیته راهبردی تصفیه خانه های فاضلاب تحت بهره برداری افزود: هاضم بخش مهمی در فرایند تصفیه فاضلاب داشته و به استاندارد های زیست محیطی منجرمی گردد.

وی ابراز داشت: تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۲ شیراز در تیرماه سال جاری با حجم روزانه یک‌صد هزار مترمکعب، با حضور رئیس‌جمهور و وزیر نیرو در یک ارتباط ویدئو کنفرانسی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

سادات رفیعی گفت: با راه‌اندازی این تصفیه‌خانه حدود ۶۰۰ هزار نفر از خدمات آن بهره‌مند خواهند شد و حدود ۱۸۰ هزار خانوار تحت پوشش خدمات آن قرار خواهند گرفت.

گفتنی است این تصفیه‌خانه در جنوب شرقی شیراز و در زمینی به مساحت ۸۰ هکتار احداث‌شده و طرح نهایی این تصفیه‌خانه شامل ۵ مدول است که ۲ مدول آن برای فاز یک به بهره‌برداری رسید و در شبانه‌روز صد هزار مترمکعب ظرفیت تصفیه فاضلاب را دارد.

کمک به افزایش ظرفیت خود پالایی زیست‌بوم و جلوگیری از آلودگی منابع آب‌وخاک، جلوگیری از برداشت بی‌رویه منابع آب متعارف برای مصارف غیر شرب، جلوگیری از عدم انتشار روزانه ۸۵۰ مترمکعب عوامل بیماری‌زا در محیط‌زیست و ایجاد ظرفیت آبی جدید برای منطقه و برای آبیاری فضای سبز و صنعت از اهداف ساخت این تصفیه‌خانه است. ایجاد اشتغال از دیگر مزایای این پروژه عظیم و مدرن است.

احداث نیروگاه برق بیوگازی با ظرفیت 1.5 مگاوات که با گاز متصاعد شده در همین تصفیه‌خانه تولید انرژی می‌کند از دیگر مزایای این پروژه است که در آینده در مدار بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. همچنین از پساب این تصفیه‌خانه در امور صنعتی و کشاورزی با سیستم بازچرخانی بهره‌برداری وسیعی انجام خواهد شد.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد