Water & Wastewater

به دلیل بارندگی و طغیان رودخانه:

مدیردفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفاشهری مازندران گفت: به دلیل بارندگی های شدید و طغیان رودخانه ، ایستگاه پمپاژ مجتمع آبرسانی سیمرغ از مدار خارج و برخی از شهرها دچار افت فشار و یا قطع آب شدند.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس خدابخش پور با اعلام خبر بالا افزود: درحال حاضر مشترکین شهرهای سیمرغ، جویبار، بهمنیر و روستاهایی که در مسیر آبرسانی مجتمع سیمرغ قرار دارند، با افت فشار و یا قطع آب مواجه هستند.

تقدیر استاندار خوزستان از شرکت آبفا روستایی خوزستان

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان از شرکت ابفا روستایی خوزستان در راستای همکاری و کارگروهی با مدیریت بجحران استانداری خوزستان طی ایام وقوع سیلاب در تعدادی از روستاهای استان تقدیر کرد.

این گزارش می افزاید: در متن این تقدیر به همکاری با مدیریت بحران خوزستان در راستای کار گروهی شبانه روزی و انجام اقدامات اضطراری در مدیریت سیلاب بی سابقه خوزستان در زمستان سال جاری اشاره شده است.

حافظان امنیت تاسیسات و شبکه های توزیع برق در استان مرکزی تجلیل شدند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در مراسم تجلیل از حافظان امنیت تاسیسات و شبکه های توزیع برق که با حضور سبزپوشان نیروی انتظامی و مدیران ارشد صنعت برق برگزار شد،افزود:شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی عهده دار تامین برق ۷۲۰هزار مشترک با ۲۰هزار کیلومتر شبکه برق وبیش از ۱۶هزار دستگاه ترانسفورماتور است.

 مهندس محمد اله داد ادامه داد: صیانت از این حجم تاسیسات حوزه توزیع برق امر دشواری است وبدون همکاری و مساعدت دستگاه های قضایی ونیروی انتظامی میسر نیست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: امسال این شرکت بیش از 9 هزار حادثه آب را در شهرهای استان زنجان رسیدگی و رفع کرده است.

علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: با انجام پیش بینی های لازم و استاندارد سازی فشار در شبکه آب شهرهای استان ، امسال میزان حوادث آب نسبت به سال گذشته 8 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: از بین شهرهای استان ،  بیشترین حوادث آب به ترتیب در شهرهای زنجان ، ابهر و خرمدره به وقوع پیوسته و کمترین حوادث نیز مربوط به شهرهای نیک پی ، حلب و ارمغانخانه می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان:

مهندس کامران خرم  درخصوص این خبر گفت: حجم بارندگی و میزان آب موجود در سدهای استان افزایش داشته است.

وی اعلام کرد: در سال آبی جاری شاهد افزایش حجم بارندگی از 274 میلیمتر سال گذشته به 430 میلیمتر تا این مقطع در سال جاری هستیم که این به معنای افزایش 57 درصدی میزان بارندگی نسبت به سال گذشته می باشد.

با حضور وزیر نیرو :

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در آیین آغاز عملیات اجرایی اب شیرین کن شهر وحدتیه شهرستان دشتستان اظهار داشت:این پروژه با اعتبار ۱۹۲میلیارد ریال و با همکاری بخش خصوصی ساخته می شود.

وی افزود: فاز اول این پروژه در نیمه اول سال آینده و فاز دوم در انتهای سال ۹۸به بهره برداری می رسد.

با حضورمدیرکل امورشهری و شوراها استانداری به بهره برداری رسید

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:با در مدار قرار گرفتن ،ایستگاه پمپاژ  و مخزن ۲ هزار متر مکعبی قهجاورستان اب شرب مشترکین با فشار یکسان به صورت پایدار تامین می شود.

ناصر اکبری افزود: با اجرای این پروژه دو ایستگاه پمپاژ که به صورت مستقیم از خط انتقال ۱۵۰ میلیمتری شهرک بهار و خط 2۰۰ قهجاورستان اب را در مدار بهره برداری قرار می دادند حذف شدند.

به منظورتامین فشار و مقابله با کمبود آب در ایام نوروز :

مدیر امور آب و فاضلاب شهری نور گفت: به منظور تامین فشار و مقابله با کمبود آب در ایام نوروز و پیک مصرف، یک حلقه چاه با دبی 20 لیتر در ثانیه وارد مدار بهره برداری شد.

مهندس مهدی رشیدی به تشریح اقدامات صورت گرفته برای تامین آب مورد نیاز مشترکین این امور در ایام نوروز پرداخت و افزود: طبق توافق به عمل آمده با مرکز تحقیقات جنگل نور، چاه مذکور با 15 متر لوله گذاری به خط اصلی انتقال آب، متصل شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: شهروندان استان زنجان طی سال جاری 2 درصد مصرف آب شرب خود را نسبت به سال گذشته کاهش داده اند.

علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: مشترکین آب در 21 شهر استان زنجان در 11 ماهه سال 97 بیش از 46 میلیون متر مکعب آب شرب مصرف کرده اند که این میزان نسبت به سال گذشته سیر نزولی داشته و 2 درصد کاهش یافته است.

بهره برداری از آب و خاک به تعاونی های خوزستان واگذار می شود

در این طرح نظام بهره برداری متناسب با شرایط اقتصادی و اجتماعی هر شهرستان مشخص می شود و به ازای هر دریچه آب، یک گروه «هم آب» تشکیل خواهد شد.
وی اضافه کرد: ساختار این نظام بهره برداری باید یکپارچه باشد و مدیریت شبکه های اصلی و فرعی آبیاری و مدیریت بهره وری در داخل زمین کشاورزی را محقق کند.
علیزاده پنج گام اساسی برای پیاده سازی نظام بهره برداری آب و کشاورزی را تشریح کرد و گفت: پیش نیازها وظرفیت سازی سازمانی، امکان سنجی و زمینه سازی اجتماعی، پیاده سازی و تشکیل نظام ها، استقرار نظام ها و پایدارسازی و توسعه، مراحل پیاده سازی این طرح هستند.

Pages