افتتاح مركز پايش شرکت توزیع نیروی برق استان فارس

Printer-friendly version
شنبه, تير 7, 1399
با حضور وزير نيرو در هشتمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران صورت گرفت؛

همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، مركز پايش شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، با حضور وزیر نیرو در قالب هشتمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران  به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شد. احمدرضا خسروی، با تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت معصومه (س) و هفته صرفه جویی و مدیریت مصرف آب و برق گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از جمله شرکت های پیشرو در زمینه عملکرد مثبت پیک بار طی 5 سال اخیر بوده و در سال گذشته با مجموع عملکرد 664 مگاواتی معادل یک نیروگاه مجازی 900 مگاواتی به میزان 36 درصد از عملکرد شرکت های توزیع و حدود 20درصد از کل کشور را بر عهده داشت. وی با بیان اینکه عملکرد این شرکت در  سال جاری نسبت به سال گذشته بهبود یافته است، افزود: این نتایج در قالب اخذ تفاهم نامه با 27 هزار مشترک به دست آمد که برای اولین بار در سال جاری تفاهم نامه ها به صورت الکترونیکی و درقالب یک اپلیکیشن بومی شرکت انجام شد.

خسروی، میزان عملکرد مدیریت بارشرکت در هفته جاری را370 مگاوات عنوان کرد وگفت: این عملکرد متاثر از راهبری مناسب شرکت توانیر، همدلی و انسجام مدیران صنعت برق استان، تلاش جمعی همکاران، مشارکت مشترکین و البته حمایت مسئولین محلی به ویژه استاندارفرهیخته ، فرمانداران و دادستان های همراه استان بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در بخش دیگری از سخنان خود به نصب کنتورهای فهام اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون  بیش از 26 هزارکنتور فهام در سطح استان فارس  جهت مصارف بزرگ  نصب شده است که توانسته دستاوردهای مطلوبی را به همراه داشته باشد .این مقام مسئول، کنترل دقیق و مدیریت بار در بخش های مختلف  را از مزیت های مهم و برجسته بستر هوشمند سازی و نصب کنتورهای فهام برشمرد و اضافه کرد: در بخش کشاورزی که 3 درصد مشترکین این شرکت  به میزان 50 درصد مصرف انرژی و عمده بار شرکت را دارند، با اخذ تفاهم نامه حدود 350 مگاوات مدیریت بار انجام شده است. وی یادآورشد: در بخش صنعتی، با اجرای طرح های ذخیره عملیاتی و مولدهای خودتامین حدود 10 مگاوات  و در بخش اداری از سال گذشته با نصب 180 کنتور فهام برای اداره ها ی مناطق گرمسیر و محدودسازی به استفاده از 20درصد قدرت قراردادی بعد از ساعت اداری، حدود 8 مگاوات مدیریت بار صورت گرفت. خسروی همچنین گفت: در بخش عمومی جهت 108 مسجد در مناطق گرمسیری در سال جاری کنتور فهام نصب شده است، که امیدواریم  با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه  استان و ملاحظات اجتماعی لازم، حدود 2مگاوات مدیریت بار محقق شود.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، خاطرنشان کرد: علاوه بر مدیریت بار، هوشمند سازی لوازم اندازه گیری دارای مزیت های متعددی می باشد که از جمله می توان به شناسایی موارد مشکوک به تخلف و دستکاری اشاره کرد. وی ادامه داد: در سال گذشته میزان  تلفات به میزان 48/7  بود که بخش قابل توجهی از موارد مشکوک به تخلف و دستکاری از طریق هوشمندسازی  و در حداقل زمان شناسایی گردید. خسروی، اجرای طرح چاوش و شناسایی نقاط دارای افت ولتاژ و با کیفیت نامطلوب را از دیگر مزیت های نصب کنتورهای هوشمند فهام  در سطح استان برشمرد .

در خاتمه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس به ماموریت ویژه محوله به شرکت با عنوان تدوین دستورالعمل ها و استانداردهای کاربرد اینترنت اشیاء (IOT) ، در مدیریت مصرف پرداخت و افزود: این شرکت پروژه IOT را  به صورت منطقه نمونه در شهر فسا و اداره های تابعه ، جهت کنترل بار سرمایشی با همکاری شرکت بومی استان(کارخانجات مخابراتی ایران) که شامل پلت فرم و اینترفیس های بومی استان است را در دست اجرا دارد. 

گروه خبر: