افتتاح 11 طرح آبرسانی روستایی درچهارمحال و بختیاری

Printer-friendly version
يكشنبه, دى 22, 1398
با هدف برخورداری 16946نفراز روستاییان از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی

سرپرست این شرکت عنوان کرد: ان شاالله تا پایان امسال 11 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستانهای شهرکرد، بن، سامان، کیار،‌ بروجن و لردگان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان چهارمحال وبختیاری، مهندس سهراب بهرامی با اعلام این خبر افزود: از مجموع 11 پروژه آبرسانی در روستاهای چهارمحال و بختیاری ، چهار پروژه در شهرستان شهرکرد در روستاهای شمس آباد – خوی – بهرام آباد و ایرانچه ، دو پروژه در شهرستان کیار در روستاهای خراجی وگل سفید ، دو پروژه در شهرستان سامان در روستاهای چم خرم و (صادق آباد – مارکده) ، یک پروژه درشهرستان  لردگان در روستای منجرموئی  ، یک پروژه در شهرستان بروجن در روستای دهنو و یک پروژ در شهرستان بن در روستای تومانک در حوزه آبرسانی به روستاها افتتاح می شود.

 مهندس بهرامی در ادامه با تشریح اقدامات انجام شده بیان نمود عملیات اجرایی این پروژه ها شامل: حفر وتجهیز چاه تامین آب - ساخت تصفیه خانه آب – ساخت وتجهیز ایستگاه پمپاژ آب - ساخت مخازن ذخیره آب آشامیدنی –  تعویض لوله های خطوط انتقال آب از منابع آب به مخاذن ذخیره و لوله گذاری خطوط برگشت از مخازن به روستاها – تعویض شبکه های داخلی فرسوده آب روستاها – محوطه سازی وفنس کشی حریم منابع آب شرب روستاها است.

 سرپرست شرکت آبفا روستایی اعتبارات هزینه شده برای این پروژه ها را بیش از سی میلیارد ریال اعلام کرد.

 وی در خصوص زمان دقیق افتتاح این پروژه ها تصریح کرد: از مجموع این طرحهای آبرسانی دو پروژه تا پایان دیماه ، هفت پروژه در دهه مبارک فجر و دو پروژه تا پایان اسفند ماه به بهره برداری میرسند.

قابل ذکر است با تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها تعداد  16946 نفر از جمعیت روستایی از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی بهره مند خواهند شد.

گروه خبر: