اجرای خط انتقال آب شرب از مجتمع آبرسانی پل ابریشم شهرستان میامی

Printer-friendly version
چهارشنبه, مهر 17, 1398
خط انتقال آب شرب منطقه پل ابریشم ۳۱۰۰ متر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان، مسلم فدایی سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی به همراه عرب ارمیان رئیس شوراهای اسلامی شهرستان و صادقی رئیس شوراهای اسلامی بخش مرکزی از روند اجرایی پروژه خط انتقال آب شرب منطقه پل ابریشم که به طول ۳۱۰۰ متر است بازدید کردند.

سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی گفت: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب، اهالی منطقه پل ابریشم که چند روستا را در برمی‌گیرد از آب قابل شرب و شیرین در شبکه آب خانگی بهره‌مند خواهند شد.

مسلم فدایی افزود: با توجه به کیفیت بسیار نامطلوب و شوری بالای آب تاکنون آب موجود در شبکه فقط جهت مصارف بهداشتی استفاده می‌شد و اهالی روستاها آب آشامیدنی مورد نیاز خود را از سایت آب‌شیرین‌کن تأمین می‌نمودند و پس از اتمام این پروژه و اجرای خط انتقال برق، نسبت به تجهیز و راه‌اندازی چاه جدید اقدام شده و به‌زودی از نعمت آب بسیار گوارا بهره خواهند برد.

مهندس فدائی تصریح کرد: این پروژه که در قالب یک مجتمع آبرسانی است، تأمین‌کننده آب شرب و بهداشت موردنیاز روستاهای محمدآباد، حسین‌آباد و چاه شیرین منطقه پل ابریشم با جمعیت بالغ‌بر ۲۰۰ خانوار است.

سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی اظهار داشت: اعتبار هزینه شده تاکنون نزدیک به ۸۰0۰ میلیون ریال بوده و برای اتمام پروژه نیاز به همین اعتبار برای خرید و اجرای خط انشعاب برق، خرید تابلو برق راه‌انداز ، خرید الکتروپمپ ، لوله آبده، کابل و تجهیزات سرچاهی ، راه‌اندازی و...است.

یادآور می‌شود: ازآنجایی‌که اعتبار استانی بسیار نامحدود و حتی جوابگوی همین یک پروژه نیست با مساعدت مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان و پیگیری دکتر حسینی نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با لحاظ نمودن اعتبارات ملی پروژه با اتمام خواهد رسید.

گروه خبر: