معاون آبی وزیرنیرو تغییر کرد

Printer-friendly version
يكشنبه, بهمن 14, 1397
وزیر نیرو با صدور احکامی جداگانه قاسم تقی‌زاده خامسی را به‌عنوان معاون آب و آبفای وزارت نیرو و محمدولی علاءالدینی را به‌عنوان مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) منصوب کرد.

رضا اردکانیان در جلسه امروز شورای مدیران وزارت نیرو با صدور حکمی قاسم تقی‌زاده خامسی را به‌عنوان معاون آب و آبفا وزارت نیرو منصوب کرد و از خدمات عباس سروش در مدت زمان فعالیت خود در این معاونت تقدیر به عمل آورد.

وزیر نیرو هم‌چنین با صدور حکم دیگری محمدولی علاءالدینی را به عنوان مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) منصوب کرد و از خدمات داود عابدی در دوره تصدی مسئولیت مدیرعاملی این شرکت تشکر کرد.

او در این جلسه با اشاره به این‌که مساله آب همواره یکی از اولویت‌های اصلی دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است، گفت: در این مقطع زمانی به صورت هم‌زمان چندین گفتمان و پارادایم جدید را بنا به ضرورت آغاز کرده‌ایم که یکی از آن‌ها مدیریت توأمان عرضه و تقاضاست.

اردکانیان با اشاره به بخشی‌نگری در موضوع آب که در میان دستگاه‌های مختلف کشور دیده می‌شود، ادامه داد: اصلاح این تفکر با قانون مجلس و دستور دولت عملی نخواهد شد، بلکه این مهم نیازمند تغییر مدل ذهنی است و باید در میان تمامی مسئولان شکل بگیرد.

وزیر نیرو تاکید کرد: یکی از الزامات تغییر این مدل ذهنی مربوط به ایجاد ساختار مناسب است و باید هرچه زودتر با اقتضائات موجود این ساختار را در بخش آب اصلاح کنیم.
وی افزود: دومین مسئله مهم در این خصوص مربوط به تلقی مجموعه تصمیم گیرندگان از مقوله اقتصاد آب است؛ موضوع فرا گیرکردن گفتمان در این بین بسیار حائز اهمیت است که بایستی در میان مصرف کنندگان به ویژه بخش کشاورزی هم مسئله واحد بودن آب به خوبی فراگیر شود تا این مدل ذهنی جدید نیز اصلاح شود.

بر اساس اعلام وزارت نیرو، اردکانیان هم‌چنین با اشاره به انتخاب مدیرعامل جدید شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب)، گفت: این شرکت با مجموع تلاش‌های مؤثر و ضروری دولت به ویژه در دوران دولت یازدهم، همکاری‌های قوه قضائیه و همچنین حمایت‌های مقام معظم رهبری در حال حاضر در شرایط خوبی دوران جدید کاری خود را آغاز کرده است.
در این مراسم وزیر نیرو

جست‌وجو درباره سوابق کاری قاسم تقی‌زاده خامسی در فضای مجازی نشان می‌دهد که وی شهردار پیشین مشهد بوده و در ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ از سوی شورای شهر پنجم مشهد، به عنوان شهردار انتخاب شده بود اما در ۲۶ آبان ۱۳۹۷ به‌موجب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از شهرداری مشهد رفته است. تقی‌زاده هم‌چنین دارای تجربه ۲۵ ساله در توسعه شهری است. وی هم‌اکنون مشاور اتاق بازرگانی تهران است.

"ایسنا"