قول مساعد معاون اول رئیس‌جمهور برای کاهش تعرفه برق کاشان

Printer-friendly version
يكشنبه, بهمن 14, 1397
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس خبر داد:

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر یک روزه معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر نیرو به کاشان، قول مساعدت و پیگیری لازم را جهت کاهش تعرفه برق داده شد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد با اشاره به وضعیت تعرفه برق کاشان اظهار کرد: کاهش تعرفه برق در منطقه یکی از مطالبات مردم بوده است و با توجه به بحران آب و خشکسالی‌هایی که داریم، در تابستان همواره آب شرب با مشکل داریم.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از روستاهای منطقه با تانکر آب‌رسانی می‌شوند و نگاه ما به این حوزه نگاه صیانت از آب بوده است.

وی با اشاره به درخواست کاهش تعرفه برق کاشان بیان کرد: باید شرایطی محقق شود که بتواند 7.5 میلیارد آبی که آب شرب ماست و مشکل را در منطقه را حل می‌کند را با جایگزینی سیستم سرمایش آبی به گازی برطرف بکنیم که لازمه این کار تغییر تعرفه است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به رایزنی با وزارت نیرو عنوان کرد: وزارت نیرو این استدلال علمی ما را پذیرفته است البته با پیگیری‌های مجدانه در وزارت نیرو صورت گرفت وزیر این را در هیأت دولت اعلام کرد اما در آنجا با موفقیت همراه نبود و مخالفت شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان سفر یک روزه معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر نیرو به کاشان تصریح کرد: در سفر یک روزه معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر نیرو این مطالبه را بار دیگر پیگیری کردیم و هم جهانگیری و هم اردکانیان قول مساعدت و پیگیری لازم را دادند.

وی افزود: درخواست ما این بود که در تابستان آینده این طرح به صورت پایلوت در کاشان اجرا شود زیرا اعتقاد ما این است که در بخش کویری تبدیل سرمایش از آبی به گازی به معنای رفع مشکل آب شرب است.

ساداتی‌نژاد در پایان گفت: به این طریق مشکل آب شهرهای کویری ما در تابستان حل می‌شود؛ با قولی که جهانگیری داد، موضوع در هیأت دولت مطرح خواهد می‌شود و امیدواریم که این وعده محقق شود.

"  گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان"