انعقاد تفاهم‌نامه نصب دستگاه آب‌شیرین‌کن سیار در آبادان

Printer-friendly version
دوشنبه, بهمن 8, 1397
طی مراسمی در شهرستان آبادان «همراه اول» و «اداره آب و فاضلاب شهرستان آبادان» جهت تأمین آب شرب مردم این شهرستان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس این تفاهم‌نامه که به امضای مدیرکل ارتباطات اپراتور اول و علیرضا خلیلی‌نیا رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان آبادان رسید، قرار است با کمک بلاعوض همراه اول در راستای مسئولیت اجتماعی، یک‌دستگاه آب‌شیرین‌کن با ظرفیت ۳۵۰ مترمکعب در روز تهیه و جهت کمک به تأمین آب شرب مردم شهرستان آبادان اهدا شود.
مدیر اداره آبفای آبادان با اشاره به اینکه مدیریت مصرف شهروندان و نصب آب‌شیرین‌کن راه حل اساسی برای رفع مشکل آب در منطقه خواهد بود، اظهار داشت: این دستگاه آب‌شیرین‌کن با ظرفیت ۳۵۰ مترمکعب در روز قابلیت تبدیل شوری آب ۱۰ هزار به ۵۰۰ یعنی زیر یک هزار را دارد.
خلیلی ضمن اشاره به تلاش‌های انجام شده در جهت بهبود کیفیت آب، با تشکر از نگاه ویژه شرکت همراه اول به آبادان خاطرنشان کرد: این برنامه توسط بخش مسئولیت اجتماعی شرکت همراه اول برای اولین بار در کشور در آبادان اجرا می‌شود.
مدیر اداره آبفای آبادان اذعان داشت: این دستگاه با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ريال و ظرفیت 350 مترمکعب در روز آب خروجی (معادل 230 هزار بطری آب معدنی) و با کیفیت مطلوب EC 500 در اختیار مشترکان قرار می‌دهد.
وی مزیت عمده این آب‌شیرین‌کن را  قابل حمل بودن آن دانست و تاکید کرد: قابل حمل بودن این تاسیسات امکان خدمت‌رسانی به مناطق دیگر را در مواقع ضروری به آسانی مهیا می‌سازد.
خلیلی‌نیا افزود: این دستگاه آب‌شیرین‌کن به‌صورت سیار در تصفیه‌خانه شهید باوی واقع در ایستگاه 11 کوی قدس، ظرف مدت 3 ماه راه‌اندازی خواهد شد تا در شرایط بحران بتوان از آن بهره‌مند شد.