اجراي 28 پروژه دراموربرق ائل گلي تبریز

Printer-friendly version
شنبه, دى 1, 1397
اجراي پروژه ها به ارزش 35 ميليارد ريال توسط امور برق ائل گلي انجام شد.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز از اجراي 28 پروژه به ارزش بيش از 35 ميليارد ريال توسط امور برق ائل گلي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي توزيع تبريز، عادل كاظمي، دليل اصلي اجراي پروژه هاي ياد شده را بهبود و افزايش پايداري شبكه توزيع برق عنوان كرد و افزود: با احداث چندين پست هوايي، ساماندهي شبكه هاي فشار متوسط هوايي و ايجاد و افزايش قدرت مانور در شبكه هوايي 20 كيلوولت، ضعف ولتاژ مناطق حساس و پر مصرف مرتفع شد.

وي ادامه داد: در اين راستا 13 دستگاه پست هوايي با مجموع ظرفيت سه هزار و 855 كيلوولت آمپر با هزينه بالغ بر 10 ميليارد ريال احداث شده و به بهره برداري رسيده است.

وي از اجراي 8 پروژه توسعه فيدر، قدرت مانور و افزايش پايداري شبكه خبر داد و افزود: براي انجام اين پروژه ها خط فشار متوسط هوايي دو مداره به طول بيش از هفت هزار و 400 متر و خط فشار متوسط زميني به طول بيش از سه هزار و 400 متر جهت خروج دو عدد فيدر فشار متوسط جديد از پست ياغچيان و دو عدد فيدر فشار متوسط جديد از پست سعيد آباد احداث شده است.

وي همچنين ادامه داد: در اين راستا 6 دستگاه سكسيونر هوايي جمعا با هزينه يك ميليارد ريال در نقاط مختلف مورد نياز شبكه نصب شده است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز گفت: 138 دستگاه چراغ لاك پشتي در مناطق مختلف از جمله جاده باسمنج خيابان سبلان و كوي فردوس نصب شده است.

وي همچنين از هزينه كرد بالغ بر دو ميليارد ريال براي توسعه شبكه روشنايي معابر اين امور خبر داد و افزود: 30 اصله پايه فلزي 14 متري و 77 اصله تير بتوني به همراه بيش از يك هزار و 500 متر كابل كشي زميني و احداث بيش از دو هزار متر فشار ضعيف هوايي و تعداد 100 دستگاه چراغ LED  در خيابان هاي دانشگاه، گلباد، و زعفرانيه توسط اين امور اجرا شده است.

كاظمي با اشاره به پروژه انجام شده در مسير دروازه تهران اظهار داشت: اصلاح و ساماندهي شبكه موجود و رفع حريم شبكه شامل 420 متر كابل كشي فشار متوسط زميني در مسير دروازه تهران تا هتل مرمر و احداث يك هزار و 767 متر خط فشار ضعيف هوايي در ساير نقاط از اقدامات انجام شده در اين محل است.

وي همچنين افزود: تعداد 23 دستگاه ترانسفورماتور هوايي در پست هاي كم بار و پر بار با هزينه بالغ بر دو ميليارد ريال در مناطق مختلف شبكه جابه جا شده است.

وي خاطر نشان شد: از ديگر پروژه هاي انجام شده توسط اين امور، رفع حريم خطوط فشار متوسط هوايي و تبديل آن به خطوط زميني به طول 650 متر و رفع كانون هاي خطرخيز شامل نصب 11 اصله تير بتوني زير خط فشار متوسط هوايي را مي توان نام برد.

گفتني است اصلاح ارتفاع دو دستگاه ترانس هوايي در جاده تهران، اصلاح 20 دستگاه درب پيلار، 50 مورد تعويض تابلوهاي فرسوده و نصب 13 دستگاه تابلو تجميع جديد در نقاط مختلف شبكه از جمله اقدامات امور برق ائل گلي است.

گروه خبر: