جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو برگزار می شود

Printer-friendly version
دوشنبه, آذر 12, 1397
این جشنواره با مشارکت وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه برگزار می‌گردد.

جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو با مشارکت وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه همزمان با روز پژوهش در روز یکشنبه 25 آذر ماه در محل پژوهشگاه نیرو برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ این جشنواره  با هدف دستیابی به سطح مناسب فناوری علمی توسط پژوهشگران و مهندسان، بررسی چالش‌های پیش رو پژوهشگران و مجریان فناوری نیرو، تجلیل از محصولات پژوهشی و دستاوردهای علمی – پژوهشی نیرو، برقراری تعامل و بسترسازی برای رشد بین سازمان‌ها و پژوهشگران و متخصصان با مجریان فناوری، ارائه عملکرد موسسات و تشویق و تقدیر از پژوهشگران و فناوران و شرکت‌های برتر، همزمان با روز پژوهش در 25 آذرماه سالجاری برگزار می‌گردد.

براساس این گزارش، جشنواره با محورهایی چون عرضه عملکردهای مطالعاتی و تحقیقاتی دانشگاهها و موسسات پژوهشی،  تقدیر از پژوهشگران و فناوران و موسسات پژوهشی برتر، ایجاد فضای تعامل و تبادل دانش میان شرکتهای مختلف و شرکتهای دانش بنیان، بسترسازی برای اقتصادی کردن دستاوردها و پروژه های کامل شده، رونمایی از دستاوردهای جدید پژوهشی و فناوری جدید ، انتخاب فناوران و پژوهشگران برتر برگزار می گردد. 

از مهمترین بخش‌های این جشنواره، انتخاب فناوران و پژوهشگران برتر و نیز طرح های فناورانه برتر و عرضه دستاوردهای فناوری متخصصان و پژوهشگران آب و برق در نمایشگاه جانبی جشنواره است.