بهره برداری از 2 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان تنگستان و 7پروژه آبرسانی در روستاهای شهرستان دشتی

Printer-friendly version
چهارشنبه, بهمن 18, 1396
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار استان بوشهر،

2 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان تنگستان به بهره برداری رسید.

مدیر امور آبفار شهرستان تنگستان گفت: 2 پروژه آبرسانی روستاهای باغک جنوبی و باغک این شهرستان همزمان دهه مبارک فجر با 20 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

عبدالله خدادادی در آیین بهره برداری از پروژه های یاد شده افزود: با افتتاح پروژه شبکه آبرسانی روستای باغک شمالی 168 خانوار با 506 نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سال گذشته با 5.3 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی آغاز که براساس برنامه زمان بندی همزمان با دهه فجر به بهره برداری رسید.

خدادای افزود: دومین پروژه ای که به افتتاح رسید نیز پروژه شبکه آبرسانی روستای باغک جنوبی بود که با بهره برداری از آن 2 روستای باغک جنوبی و کاکلی با 411 خانوار و یکهزار و 445 از آب شرب سالم برخوردار شدند.

وی افزود: طول خط توزیع این پروژه 25 کیلومتر است که با 15 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسید.

فرماندار شهرستان تنگستان نیز گفت: شرکت  آب و فاضلاب روستایی طی چند سال گذشته در حوزه آبرسانی اقدامات قابل توجهی در سطح شهرستان ارایه کرده است که این اقدامات رضایتمندی حداکثری روستاییان را در برداشت.

عادل دهدشتی افزود: با توجه به بحران کم آبی که با کمبود بارش در این چند سال تشدید شده صرفه جویی در مصرف آب حائز اهمیت ویژه ای است که روستاییان باید این مهم را مورد توجه داشته باشند.

7پروژه آبرسانی در روستاهای شهرستان دشتی به بهره برداری رسید.

 

 

مدیر امور آبفار شهرستان دشتی گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی 7 پروژه آبرسانی شهرستان دشتی با مجموع114 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب روستایی استان بوشهر، محمد قائدی روزسه شنبه در آیین افتتاح پروژه های یاد شده افزود: نخستین پروژه افتتاحی تاسیسات و مخازن بتنی مجتمع بادوله است که  10 روستای شهرستان دشتی را در بر می گیرد.

وی بیان کرد: در مجموع یکهزار و 697 خانوار با جمعیت 6 هزار و 784 نفری از خدمات پروژه احداث شده بهره مند شدند.

قائدی ادامه داد: اعتبار پروژه احداث تاسیسات و مخازن بتنی مجتمع آبرسانی بادوله 33 میلیارد ریال است که از محل اعتبارات استانی و ملی تامین شده است.

وی با اشاره به افتتاح پروژه تاسیسات و مخزن 2 هزار مترمکعبی روستاهای زیارت و لاور اظهار داشت: جمعیت زیر پوشش این پروژه هشت روستا با سه هزار و 982 نفر جمعیت است.

وی یادآور شد: منبع تامین آب این پروژه خط کوثر است که با 32 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و استانی احداث شده است.

قائدی ادامه داد: افتتاح پروژه آبرسانی به روستاهای کلل، درازی، چاووشی، چارک و بابمنیر سومین پروژه افتتاح شده است که جمعیت زیر پوشش آن یکهزار و 131 خانوار با 3 هزار و 553 نفر جمعیت است.

وی یادآور شد: طول شبکه توزیع این پروژه 52 کیلومتر بوده که در مجموع با 49 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در چهار دهه گذشته خدمات شایانی داشته که بخش قابل توجهی از این خدمات به روستاییان ارایه شده است.

سعید زرین فر افزود: برخورداری عمده روستاها از نعمت آب آشامیدنی سالم، برق و گاز از اهم دستاوردهای دولت برای قشر تلاشگر و زحمتکش روستایی است که این اقدامات در استان بوشهر نمود بسیار خوبی داشته است.