بهره برداری از فاز دوم مجتمع آبرسانی یخفروزان شهرستان اهر و افتتاح آب شرب روستای علویق شهرستان کلیبر

Printer-friendly version
دوشنبه, بهمن 16, 1396
 به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفارآذربایجان شرقی

همزمان با دهه مبارک فجر صورت گرفت

  همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور فرماندار , مدیر عامل شرکت آبفار , بخشدار , روسای ادارات استانی و شهرستانی و جمعی از اهالی منطقه فاز دوم مجتمع آبرسانی شهرستان اهر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهندس علی صمدنژاد رییس هییت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزود : پروژه ای که شاهد افتتاح آن هستیم فاز دوم مجتمع آبرسانی یخفروزان می باشد که در این پروژه 8 کیلومتر خط انتقال , یک باب احداث مخزن 250 متر مکعبی , یک باب ایستگاه پمپاژ و حصارکشی به طول 400 متر اجرا گردیده است.

  وی تصریح کرد :اعتبار هزینه شده برای این پروژه 15 میلیارد ریال می باشد که با افتتاح آن 210 خانوار با جمعیتی بالغ بر 801 نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

در ادامه فرماندار شهرستان ضمن تقدیر از کارکنان آب و فاضلاب روستایی به حفاظت از تاسیسات آبرسانی روستایی در بین اهالی تاکید کرد .

 

  همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور فرماندار , امام جمعه , بخشدار مرکزی , شورای اسلامی و دهیاری و جمعی از اهالی منطقه , آب شرب روستای علویق شهرستان کلیبر افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی , دادگر مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان کلیبر در آیین افتتاح به تشریح فنی پروژه پرداخت و گفت: در این پروژه 1500 متر خط انتقال , بازسازی چشمه دو دهنه , یک باب احداث مخزن 20 متر مکعبی , تجهیز اتاق فرمان , شبکه گذاری داخل روستا به طول 900 متر اجرا گردیده است.

  وی افزود:با افتتاح این پروژه 25 خانوار با جمعیتی بالغ بر 84 نفر از آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند .

  وی اعتبار هزینه شده در این پروژه را بالغ بر 70 میلیون تومان اعلام کرد.

 در ادامه امام جمعه شهرستان با حضور در مسجد روستا به سایر مشکلات روستاییان پاسخ داد و در جمع اهالی مردم را به صرفه جویی در مصرف آب دعوت کرد و افزود: از این آب فقط برای شرب استفاده نمایند و باید از اسراف پرهیز کرد و اگر آب کاهش یابد خود مردم آسیب خواهند دید.