کلنگ پروژه تعویض شبکه توزیع آب شرب روستای پیچ سید یابر حمیدیه به زمین خورد

Printer-friendly version
پنجشنبه, دى 16, 1395
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان:

کلنگ تعویض لوله های شبکه توزیع آب شرب اهالی روستای پیچ سید یابر شهرستان حمیدیه بدلیل فرسودگی و شکستگی های مکرر به زمین خورد.

معاونت فنی و توسعه این شرکت با اعلام این خبر که شبکه توزیع آب شرب روستای پیچ سید یابر نیازمند تعویض و اصلاح بود، گفت: فرسودگی شبکه توزیع منجر به شکستگی و هدر رفت آب شده بود که با استفاده از اعتبارات استانی سال 1395 پروژه تعویض به مرحله اجرا درآمد.

عبدالهادی ساداتی ادامه داد: این پروژه در راستای بهبود کیفیت و افزایش فشار آب شرب اهالی روستای پیچ سید یابر اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه این پروژه در قالب دیون و ظرف مدت 3 ماه به بهره برداری خواهد رسید، گفت: اعتبار مورد نیاز این پروژه 2 میلیارد ریال است که از اعتبارات استانی تامین خواهد شد.

ساداتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشارکت اهالی روستا در حفظ و نگهداری شبکه توزیع اب شرب و خطوط انتقال آب، گفت: دولت در اجرای پروژه ها اعتبار مورد نیاز را تخصیص می دهد اما پس از آن هزینه ای در قبال تعمیر و نگهداری پرداخت نمی شود، لذا مشارکت مردم در نگهداری از لوله ها و پرداخت قبوض آب بها بسیار کمک رسان است.

وی افزود: پرداخت قبوض آب بها از سایر قبض های صادر شده توسط شرکت های دیگر کمتر است در حالیکه کلیه مبالغ پرداختی بابت حق آب بها در راستای تعمیر و نگهداری خطوط انتقال و شبکه توزیع آب شرب روستایی هزینه می شود.

گفتنی است روستای پیچ سید یابر حمیدیه 420 خانوار با جممعیتی بالغ بر 1880 نفر را تحت پوشش دارد و عملیات تعویض شبکه توزیع آب شرب آن 6 کیلومتر خواهد بود.