خبرنامه آب و فاضلاب

سرپرست مركز بين‌المللي قنات و سازه‌هاي تاريخي آبي منصوب شد

با حکم معاون آب و آبفای وزیر نیرو، محمدمهدی جوادیان زاده، مدیرعامل کنونی شرکت آب منطقه‌ای استان یزد به عنوان سرپرست مركز بين‌المللي قنات و سازه‌هاي تاريخي آبي منصوب شد.

 در حکم قاسم تقی‌زاده خامسی آمده است:

برگزاری سومین نشست ehss منطقه 2 کشوری به میزبانی شرکت آبفای یزد

سومین نشست منطقه ای،محیط زیست،بهداشت ،ایمنی و امور اجتماعی ehss منطقه 2کشوری با حضور مدیر کل بحران استان یزد ،مدیران ایمنی 11 استان و جمعی دیگر از مدیران  به میزبانی شرکت آبفای یزد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی ، سرپرست شرکت آبفای استان یزد در این نشست در خصوص وضعیت آبرسانی استان گفت : شرکت آبفای استان در حال حاضر 17 شهر و 1200 روستا را تحت پوشش خود قرار داده است.

محمد فاتحی اظهارداشت : اکنون نزدیک به یک میلیون و 200 نفر جمعیت تحت پوشش شرکت آبفا قرار دارد و سالیانه تقریبا 110 میلیون متر مکعب آب شرب در اختیار همشهریان قرار می گیرد.

سرریز شدن سد کلان ملایر

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان، از سرریز شدن سد کلان ملایر خبر داد و گفت: ذخیره سد کلان ملایر به بیش از 46 میلیون مترمکعب رسیده است.

"منصور ستوده" با بیان اینکه طی بارندگی دو روز گذشته در شهرستان همدان 96 میلی‌متر بارش باران و برف ثبت شد، اظهار داشت: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 283 میلی‌متر بارندگی در سطح استان همدان داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد کاهش و نسبت به میانگین بلندمدت 48 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

افزایش خروجی سدهای دز و کرخه طی روزهای آتی

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نسبت به بارش‌های شدید در حوضه‌های آبریز منتهی به استان هشدار داد و گفت: خروجی سد کرخه در هفت روز آینده به ۴۵۰ مترمکعب برثانیه و سد دز به ۷۵۰ مترمکعب بر ثانیه می‌رسد.  

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "فراز رابعی"، گفت: طبق پیش‌بینی‌ و اخطاریه‌های هواشناسی بارش‌های شدیدی از روز دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری در حوضه‌های آبریز منتهی به خوزستان رخ می‌دهد که مشابه باران‌های سیل آسای فروردین امسال است اما اطمینان می‌دهیم که حوادث فروردین تکرار نمی‌شود.

افزایش حجم مخزنی سد تهم به بیش از ۴۸.۵ میلیون مترمکعب

میزان حجم مخزنی سد تهم بیش از ۴۸.۵ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای زنجان گفت: در حال حاضر ۵۷ درصد از سد تهم پر شده است و این در حالی است که این سد در مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد آب داشت.  

یوسف رضاپور با اشاره به حجم سدها در بازه زمانی اول مهر تا ۱۹ بهمن‌ماه امسال، اظهار کرد: طی پنج ماهه اخیر کل ورودی به سد تهم ۸۷ صدم میلیون مترمکعب و در مدت مشابه سال قبل ۳.۴۸ میلیون مترمکعب بوده که نشان از کاهش ۷۵ درصدی ورودی به این سد است.

انتصاب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی به عنوان مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب (شهری و روستایی) این استان منصوب شد.

حمید رضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حکمی سید ابراهیم علوی را به عنوان مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی منصوب و معرفی کرد.

 

نشست هم اندیشی تحقیقاتی آبفای قزوین با دانشگاه بین المللی امام خمینی

نشست هم اندیشی تحقیقاتی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین با دانشگاه بین المللی امام خمینی (ه) با حضور مدیران و کارشناسان آب و فاضلاب استان و نیز جمعی از اعضای هیات علمی و گروه مهندسی آب دانشگاه مذکور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان قزوین، در این نشست موضوع اعلام نیازهای پژوهشی صنعت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان قزوین مطرح و نیز انجام تحقیقات در زمینه یاد شده در غالب پروژه های پژوهشی دانشگاهی و نیز پایان نامه های دانشجویی مورد تاکید قرار گرفت.

قطع برق بیش از ۱۶۰۰ خانواردرجاکارتا در پی وقوع سیلاب‌های شدید

بارندگی‌های شدید روز سه‌شنبه منجر به جاری شدن سیلاب در سراسر جاکارتا، پایتخت اندونزی شده و با زیر آب رفتن بخش‌های بزرگی از این شهر، امدادگران در تلاش‌اند تا با قایق‌ها مردم را از خیابان‌هایی که به آبراهه‌های گل‌آلود تبدیل شده‌اند، نجات دهند.

آژانس هواشناسی اندونزی ضمن هشدار نسبت به شکل‌گیری امواج مرتفع در دریاهای جنوب جزیره جاوا، بارندگی‌های شدید اخیر را با طوفان گرمسیری که جنوب این مجمع‌الجزایر را درنوردیده، مرتبط دانسته است.

بهره برداری از فاز اول تاسیسات فاضلاب جنوب شرق اصفهان

در آینده نزدیک تاسیسات فاضلاب محور جنوب  شرق اصفهان به بهره برداری می رسد
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه با   اجرای تاسیسات فاضلاب جنوب شرق اصفهان  صددرصد کلان شهراصفهان  دارای زیرساخت جمع آوری ،انتقال و تصفیه فاضلاب می شود ،گفت : با اجرای این پروژه  تمام مناطق کلان شهر اصفهان  دارای تاسیسات جمع آوری ،انتقال و تصفیه فاضلاب می شوند و دیگر در هیچ منطقه ای در اصفهان فاضلاب شهری از طریق چاههای جذبی دفع نمی گردد.

رهاسازی آب سد وشمگیر

مردم از نزدیک شدن به مخازن سدها خودداری کنند

مدیر بهره‌ برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای گلستان از رهاسازی آب سد وشمگیر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس شعبان رسولی اظهار کرد: به منظور مصارف پایین دست سد وشمگیر و ایجاد ظرفیت بیشتردر مخزن این سد برای مدیریت سیلاب احتمالی ناشی از بارندگی، دریچه های سد وشمگیر از امروز  باز و با دبی حداقل 10 متر مکعب تخلیه آب از مخزن انجام می شود.

Pages