Water & Wastewater

افزایش مصرف آب در کرمان درپی شیوع کرونا

استاندار کرمان با اشاره به افزایش مصرف آب با شیوع ویروس کرونا، گفت: شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون از اصول پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس است اما این کار باید با حداقل مصرف آب انجام شود تا ضمن رعایت اصول بهداشتی و کاهش زنجیره انتقال کرونا ویروس، در تابستان با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه نشویم.

محمدجواد فدائی در نشست بررسی وضعیت مصرف و تامین آب در استان کرمان در تابستان ۹۹ افزود: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان، نیازمند صرفه جویی در مصرف آب و رعایت الگوی مصرف بهینه هستیم.

آغاز آبگیری مخازن سدهای خوزستان

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان کفت: با توجه به اینکه تا آخر ماه انتظار وقوع سیلاب نمی‌رود، استراتژی آب‌گیری زودهنگام مخازن در دستور قرار گرفت.

فراز رابعی، معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، با بیان اینکه "استراتژی آب‌گیری زودهنگام مخازن در دستور قرار گرفته"، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای است که تا پایان اردیبهشت حداکثر آبگیری ممکن صورت گرفته و با تامین تمامی مصارف حوضه‌های کرخه، دز و کارون تابستان پرباری در این حوضه‌ها رقم بخورد.

تقدیرازآب منطقه ای گلستان جهت احداث دایک های یلمه خندان و گمیشان

استاندار گلستان از اقدامات شرکت آب منطقه ای گلستان برای احداث 12 کیلومتر دایک حفاظتی و کانال در دو شهرستان گمیشان و آق قلا در راستای مدیریت سیلاب های احتمالی اوایل بهار 99 تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، دکتر هادی حق شناس در برنامه گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای گلستان اظهار کرد: در 29 اسفند 98 اولین جلسه ستاد بحران استان جهت مدیریت سیلاب های احتمالی بهاره امسال تشکیل شد وجلسات دوم و سوم مدیریت بحران استان نیز در تاریخ اول وسوم فروردین 99 تشکیل گردید چون پیش بینی های هواشناسی مبتنی بر بارش های بهاری و وقوع احتمالی سیلاب بود.

جلوگیری ازاضافه برداشت ۱۳ میلیون مترمکعب آب منابع زیرزمینی

هوشنگی: با نصب و کنترل کنتورهای هوشمند بر روی چاه های مجاز از اضافه برداشت حدود ۱۳ میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی جلوگیری شد. 

اجرای بیش از۳۴ هزار پروژه عمرانی

بنیاد برکت در راستای این فعالیت تاکنون اجرای بیش از ۳۴ هزار پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را برنامه ریزی کرده است.

فعالیت‌های بنیاد برکت در زمینه توانمندسازی اقتصادی کمک شایانی به تثبیت جمعیت و ایجاد فعالیت‌های اقتصادی پایدار در مناطق محروم کرده است که حاصل آن، ایجاد خدمات متنوع و تأسیس مراکز خدماتی و زیرساختی و در نتیجه، توانمند شدن آن مناطق بوده است.

افزایش تولید نیروگاه برق آبی مغان

کارشناس بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات برق آبی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در سال جدید که از طرف مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید نامگذاری شده، برای افزایش تولید نیروگاه برق آبی مغان تلاش خواهد شد.

مظفر واثق افزود: برای تحقق جهش تولید استفاده از محوطه اطراف نیروگاه و بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی و سلول‌های خورشیدی جهت تولید برق مدنظر است.

سیلاب و روان آب درمراوه تپه حادثه آفرید

وقوع سیلاب و روان آب، موجب خسارت دو هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی کشاورزی، تلف شدن ۳۸۳ راس دام و رانش زمین و خسارت ۲۵ منزل مسکونی شد.

استمرارخدمت رسانی درجهت مدیریت سیلاب

مدیرعامل شرکت عمران نیرو خوزستان صبا، با بیان این که کار، تلاش و خدمت رسانی کلیه پرسنل این شرکت در شرایط خاص بدون وقفه ادامه دارد، از فعالیت های مستمر و بدون وقفه، کلیه پروژه های عملیاتی با توجه به شرایط خاص و احتمال بروز سیلاب، در روزهای آغازین سال نو خبر داد.  

پاسخگویی مرکز ارتباطات مردمی 122 آبفای خوزستان ازراه دور

معاون بهره برداری شرکت آبفا خوزستان اعلام کرد: در راستای تاکید استاندار خوزستان به دستگاه های اجرایی مبنی بر کاهش نیروهای مستقر در شرکت و اجرای طرح دورکاری، با هدف رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت در جلوگیری از گسترش و شیوع بیماری کرونا و به منظور عدم وقفه در پاسخگویی به شهروندان در شرایط جدید، با ابتکار مشترک مرکز ارتباطات مردمی 122 و ارائه خدمات فنی دفتر آمار و فناوری اطلاعات معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی، پاسخگویی کاربران مرکز ارتباطات مردمی 122 شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان در خارج از مرکز میسر شد.

افزایش ظرفیت تامین آب شرب روستاهای لاهیجان

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان از رفع افت فشار و کمبود آب شرب روستاهای شهرستان لاهیجان خبر داد.

Pages