81روستای استان کرمان به شبکه آبرسانی روستایی متصل شدند

Printer-friendly version
دوشنبه, دى 24, 1397
دراقدامی جهادی 81روستای استان کرمان به نعمت آب شرب سالم دست یافتند.

همزمان با چهلمین بهار انقلاب ودراقدامی جهادی 81روستای استان کرمان به نعمت آب شرب سالم دست یافتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار استان کرمان،مهندس علی رشیدی مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان با اعلام این خبراظهارداشت: شرکت آبفار استان کرمان در راستای عمل به تعهدات خود آبرسانی را فارغ از تمام مسائل مالی و کمبودهای شدید دراین بخش، درسراسر استان کرمان دنبال کرده است.

وی افزود: برای سال 97وهمزمان با ایام دهه فجر انقلاب 81روستای دیگر به شبکه آبرسانی روستایی متصل شده وشاخص بهره مندی آب روستایی را ارتقا دادند.

رشیدی تصریح کرد:با این افتتاحیه ها بهارانقلاب در چهلمین سال خود با جشن آب دارشدن 7هزار و846خانواده دیگر روستایی همراه شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آبفار استان کرمان بیان کرد: این تعداد افتتاحیه جمعیت بالغ بر29هزار800نفر را در روستاهای استان کرمان از شمال تا جنوب در برمی گیرد.

وی با اظهارقدردانی ازخدمات انجام شده وتلاش های پرسنل شرکت آبفار وپیمانکاران پروژه ها گفت: در اغلب شهرستان ها 2تا3مجتمع آبرسانی تعریف شده بود تا دربهار انقلاب به ثمر بنشینند.

وی با اشاره به برخی پروژه های بزرگ شرکت آبفاراظهارداشت:تنها در شهرستان جیرفت که معادل چند استان دیگر کشورمان ظرفیت کار وگستردگی دارد13روستا به شبکه آبرسانی روستایی متصل شدند که در قالب 4مجتمع آبرسانی تعریف شده بودند.

رشیدی خاطرنشان کرد: 1068خانوار در شهرستان جیرفت با جمعیتی قریب به 4هزار نفر وبا هزینه36هزار و330میلیون ریال به نعمت آب شرب سالم در حوزه روستایی دست یافتند که اقدامی جهادگونه بود.

مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان همچنین بیان داشت: درشهرستان ارزوئیه 3مجتمع آبرسانی با جمعیت113خانوار، دربم 2مجتمع آبرسانی با جمعیت213خانوار، دررفسنجان دو پروژه عظیم با جمعیت 2هزارو35خانوار ،درعنبرآباد دوپروژه با جمعیت 536خانوار،در فهرج 2مجتمع آبرسانی با جمعیت 1070خانوار،در قلعه گنج 2مجتمع آبرسانی با جمعیت407خانوار، در کرمان 2مجتمع آبرسانی با جمعیت 347خانوار و درکهنوج 2مجتمع آبرسانی با جمعیت 393خانوار به افتتاحیه رسیدند.

وی تصریح کرد: در شهرستان های فاریاب، سیرجان،زرند، ریگان،رودبارجنوب،رابر،بردسیر وبافت هر کدام یک پروژه آبرسانی اجرایی شد که در این شهرستان ها در مجموع 1هزار و666خانوار روستایی به نعمت آب شرب سالم دست یافتند.

مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان با تاکید برتلاش جهادگونه پیمانکاران وپرسنل شبکه آب وفاضلاب روستایی استان کرمان برای اجرایی شدن این پروژه ها اظهارکرد: درمجموع با فعالیت های انجام شده 81روستای استان در قالب 29مجتمع آبرسانی با جمعیت 7هزار و846خانوار وجمعیت 29هزارو807نفر وهزینه 367هزار و975میلیون ریال آبرسانی شدند.

وی با گرامی داشت یاد وخاطره شهدای شرکت آبفار وبا اشاره به سیرصعودی فعالیت های انجام شده در سالهای بعد از انقلاب اسلامی در حوزه آبرسانی روستایی گفت: تلاش تمام همکاران شرکت آبفار استان در شهرها و روستاها وستاد مرکزی براین است که به تمام روستائیان لبخند رضایت ناشی از داشتن آب شرب سالم وکافی هدیه کنیم.

رشیدی تاکید کرد: در سالهای اخیر به سبب مشکلات بودجه ای و کاهش شدید بودجه شرکت امکان آبرسانی در برخی مقاطع زمانی به شدت کم می شد اما با تلاش های انجام شده ومشارکت مردم وپیمانکاران ونیز مساعدت های برخی نمایندگان مجلس ومدیران اجرایی استان موفق شدیم حجم آبرسانی روستایی را افزایش دهیم ودر بسیاری شاخص های کاری جلوتر از برنامه پیش بینی شده حرکت کنیم.