33 میلیارد ریال خسارت زلزله به تاسیسات آبرسانی روستایی مسجدسلیمان

Printer-friendly version
دوشنبه, تير 24, 1398
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان از 33 میلیارد ریال خسارت‌های وارد شده به تاسیسات آبرسانی روستایی این شهرستان بر اثر زلزله 5.7 ریشتری خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عادل حرباوی" در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان گفت: با وقوع زلزله 5.7 ریشتری در مسجدسلیمان خساراتی افزون بر 33 میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی روستایی این شهرستان وارد شد.
وی افزود: شش تاسیسات آبرسانی روستایی، ساختمان اداری امور آبفای روستایی شهرستان مسجدسلیمان، تخریب و ترک خوردگی مخازن ذخیره آب، شکستگی و تخریب خطوط انتقال و شبکه توزیع آب شرب و ساختمان‌های موجود در تاسیسات از جمله خسارت‌های وارد شده به مجموعه آبفای روستایی در حادثه زلزله بوده است.
سرپرست شرکت آبفای روستایی خوزستان اظهار کرد: به‌رغم خسارات متعددی که به امور آبفای روستایی مسجدسلیمان وارد آمد، اما آبرسانی به روستاها متوقف نشد، این در حالی است که برای جلوگیری از هرگونه مشکل در تامین آب شرب اهالی شریف روستایی استقرار سه تانکر سیار، توزیع 10 هزار بطری آب معدنی و آماده باش اکیپ‌های تعمیرات و نگهداری در دستور کار قرار گرفت.
حرباوی بیان کرد: پس از ارزیابی و کارشناسی‌های صورت گرفته، خسارات وارد شده به تاسیسات آبرسانی 33 میلیارد ریال برآورد شد، چراکه تعدادی از تاسیسات و ابنیه و به‌ویژه ساختمانی امور آبفای روستایی مسجدسلیمان نیاز به تخریب و بازسازی دارند.
گفتنی است، تعداد شش تاسیسات آبرسانی روستایی در مسجدسلیمان وجود دارد که 72 روستا با جمعیتی بالغ‌بر 11 هزار نفر را تحت پوشش دارند.