25 طرح برق‌رسانی در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود

Printer-friendly version
پنجشنبه, بهمن 4, 1397
طرح ها با اعتباری معادل 132میلیارد و386 میلیون ریال افتتاح وکلنگ زنی می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: 25 طرح برقرسانی در دهه فجر امسال با اعتباری معادل 132 میلیارد و 386 میلیون ریال در مناطق مختلف این استان افتتاح و کلنگ زنی می شوند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داوود راهزادی" در نشست کمیته پیک تابستان 98 در ستاد این شرکت در یاسوج افزود: از مجموع 25 طرح افتتاحی و کلنگ زنی برق‌رسانی در کهگیلویه و بویراحمد 23 طرح افتتاحی و 2 طرح کلنگ زنی هستند.
وی افزود: با افتتاح این طرح ها برای 110 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: عملیات اجرایی تمامی این طرح ها کمتر از یک بازه زمانی یک ساله بوده که می‌توان تکمیل و بهره‌برداری از چنین طرح هایی را در تاریخچه این شرکت بی سابقه دانست.
راهزادی، اصلاحیه شبکه‌های برق فشار متوسط و ضعیف، برقرسانی روستایی، توسعه و احداث، برقرسانی به مسکن های مهر، احداث خطوط 2 مداره و رفع ضعف ولتاژ شبکه های برق روستایی و شهری را از مهمترین پروژه های افتتاحی دهه فجر امسال شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد برشمرد.
وی گفت: توسعه شبکه های برق روستاهای سردو و اسفندان به همراه اصلاح شبکه های برق سردره چاروسا 2 طرح مهم برقرسانی هستند که در دهه فجر امسال کلنگ زنی خواهند شد.
 پراکندگی و سخت گذر بودن عامل کندی برق‌رسانی به برخی از روستاهای این استان است. یک هزار و 674 روستای دارای سکنه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
تمامی روستاهای بالای 10 خانوار دارای کد روستایی در این استان از نعمت برق بهره‌مند هستند.
استان کهگیلویه و بویراحمد 713 هزار نفر جمعیت دارد که حدود نیمی از آنها در روستاها سکونت دارند.