۲ آب شیرین کن در شهرهای ماهشهر و بندر امام (ره) احداث خواهد شد

Printer-friendly version
چهارشنبه, اسفند 9, 1396
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان،

استاندار خوزستان در آئین کلنگ زنی چندین طرح آب و فاضلاب در شهرستان ماهشهر، از برنامه ریزیهای صورت گرفته برای احداث ۲ آب شیرین کن در شهرهای ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) خبر داد.

 غلامرضا شریعتی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه خطوط و انشعابات فاضلاب خانگی شهرستان ماهشهر در خصوص مساله آب شرب در شهرهای ماهشهر و بندر امام تصریح کرد: بر اساس مصوبه گرفته شده مقرر شد با هدف بهبود و افزایش کیفیت آب شرب در شهرهای بندر امام و ماهشهر ۲ آب شیرین کن احداث شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی مصوبات هیئت دولت برای حل مشکلات زیربنایی استان به صورت جدی در حال اجرا و پیگیریست، اظهار امیدواری کرد: کارهای اجرایی عملیات احداث این ۲ آب شیرین کن بزودی انجام خواهد شد.

شریعتی با اشاره به مصوبه فروردین ماه امسال دولت برای حل مشکلات زیربنایی خوزستان گفت: این مصوبه به صورت جدی توسط دولت در حال پیگیری است و به سمت اجرایی شدن پیش رفته است.

استاندار خوزستان افزود: اعتبار در نظر گرفته شده برای پروژه آب رسانی غدیر در سال ۹۵ مبلغ ۷۵ میلیارد تومان بوده که ۶۶ میلیارد تومان از این رقم تخصیص یافت در حالیکه این پروژه برای تکمیل نیاز به ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد اما در پی مصوبه فروردین امسال دولت برای خوزستان دولت مبلغ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفت و تا امروز هزار میلیارد تومان از طریق پول و اوراق مشارکت و مقداری هم از طریق فاینانس داخلی با بانک سپه و پارسیان در قالب خرید تامین شده است و قول داده شده تا پایان سال ۲۰۰ میلیارد باقیمانده هم تامین شود.

شریعتی ادامه داد: برای سال آینده هم پیش بینی کردیم و پروژه آب رسانی شمال شرق استان هم در مراحل اداری فاینانس است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

استاندار خوزستان در مورد طرح آب جنوب شرق استان توضیح داد: طرح آب جنوب شرق استان هم که دربرگیرنده آب رسانی به شهرهای بهبهان، امیدیه، آغاجاری، ماهشهر، رامشیر، بندر امام (ره)، هندیجان و شهر چمران است در مرحله مناقصه است و انشالله در چند ماه آینده مراحل فاینانس و عملیات اجرای آن شروع و پس از سه سال تکمیل میشود.

مقام عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: دولت در سال های اخیر به صورت جدی نسبت به حل مشکلات استان خوزستان تلاش نموده و پای کار آمده تا طرح ها به سرانجام برسد؛ در ریزگردها به همین طریق ورود شده و اعتبار گذاشته شده و کار در حال انجام است اما این مسیر برای به ثمر رسیدن نیاز به زمان دارد.

استاندار خوزستان تاکید کرد: اکنون که دولت برای خوزستان به صورت جدی وارد کار شده است و برای خود تعهد ایجاد و خود را بدهکار کرده و درحال تامین بودجه است تاکید میکنم تمام مدیران استانی در اجرا نظارت دقیق و جدی داشته باشند و از بیت المال محافظت کنند تا کار آن طور که باید و شاید پیش برود و بر ما فرض واجب است که طرح ها را به بهترین شکل ممکن اجرا کنیم به نحوی که مورد رضایت مردم قرار گرفته و ثمربخش باشد.

گفتنی است: فروردین ماه سال جاری هیئت دولت برای ۵ بخش زیربنایی استان شامل آب و فاضلاب، مهار ریزگردها، پایداری شبکه برق، طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی و ارتقای کیفی کارون مبلغ، ۲۳ هزار میلیارد تومان از منابع مختلف مانند بودجه های کشوری، اوراق مشارکت، فاینانس داخلی، صندوق ملی توسعه، صندوق ذخیره ارزی و سایر منابع و راه های تامین مالی تصویب کرد تا در طول مدت ۳ تا ۴ سال هزینه شود.