یک محقق دانشگاه : جهان با مصلح شروع شده و با مصلح نیز به پایان خواهد رسید

Printer-friendly version
شنبه, خرداد 16, 1394
مزمان با فرا رسیدن نیمه شعبان سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) مراسم جشنی در شرکت توزیع نیروی برق استان فارس برگزار شد .

در این مراسم یک محقق دانشگاه بیان داشت : دعاها و زیارات وارده درباره حضرت مهدی (عج) در بین شیعیان بسیار مهم بوده  و با توجه به روایات، دعا برای سلامتی امام زمان (عج) آثارو برکات فراوانی را به همراه خواهد داشت .

 حجت الاسلام شریفانی افزود : دعا برای آن حضرت باعث ازدیاد محبت و ارتباط قلبی ما با ایشان
 می شود .

وی اظهار داشت : از جمله دعاهای مهم  درباره حضرت مهدی (عج) در بین شیعیان، دعای ندبه است که در زمان غیبت حضرت صاحب الزمان می تواند باعث تجدید عهد و میثاق با ایشان باشد.

حجت الاسلام شریفانی با بیان اینکه این دعا بیان تاریخی ازحضوراولیای خدا بر روی زمین تا حضرت مهدی(عج) می باشد، ادامه داد : در آغاز دعا، اشاره‏ای به فلسفه بعثت پیامبران، سپس اشاره کوتاهی به تاریخچه آنان و بخشی از رسالت  پیامبر اسلام(ص) و مقامات آن بزرگوار آمده است؛ بعد به طور مشروح خلافت بلافصل امیرمؤمنان علی(ع) با دلایل و مدارک  قاطع و مورد قبول همه فرقه‏ های اسلامی ، ذکر شده است .

وی افزود : در بخشی دیگر از این  دعا با لحنی عاشقانه و آمیخته با هیجان خاص روحی و عمیق ‏ترین احساسات انسانی خطاب به ولی عصر(عج) می‏شود و ضمن ابراز اشتیاق شدید به قیام حضرتش برنامه اصلاحی و انقلابی او تشریح می‏گردد، بعد با چند نیایش مؤثر دعا پایان می‏ پذیرد.

این استاد دانشگاه درادامه، دعای ندبه را از دعاهای پرمعنی توصیف کرد و گفت : دعای ندبه  بسیار فصیح و روان و از نظر محتوا علمی، انقلابی، عقیدتی و سیاسی، و در عین حال پراحساس و عاطفی است و با سیری در این دعا به این نتیجه می رسیم که جهان با مصلح شروع شده و با مصلح نیز به پایان خواهد رسید .

وی ادامه داد : مشکلاتی که هم اکنون دنیا با آن روبروست همه در نتیجه انسان های فاسد به وجود آمده اند و مصلحان آمده اند تا جهان را از فساد های بشری پاک کنند .

در ادامه این مراسم به ابتکاردفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس دو تن از معلمان بازنشسته به نام های اسماعیل عسلی و مهدیار با برخی از شاگردان خود که از پرسنل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس هستند، تجدید دیدار کردند.

گروه خبر: