یکسان سازی ارائه خدمات آبفا برای شهر و روستاهای الحاقی شیراز

Printer-friendly version
چهارشنبه, تير 11, 1399
درتلاشیم سطوح خدمات آبفا شیراز برای روستاهای الحاقی با شهر برابر باشد.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: در تلاشیم سطوح خدمات آب و فاضلاب برای روستاهای الحاقی شیراز با شهر برابر باشد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، بهمن بهروزی اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون حدود 90 روستا در حاشیه کلان‌شهر شیراز به شبکه آب شهری شرکت آب و فاضلاب شیراز متصل شدند.

وی افزود : با احتساب روستاهایی که در از قبل الحاق شدند حدود 140 روستا  با تعداد بیش از 200 هزار مشترک جدید به دریافت خدمات از آبفا شیراز اضافه شده است.

وی افزود: در روستا برنامه حفر چاه جدید در نظر گرفته‌شده است و اصلاح شبکه و خطوط انتقال باهمت و تلاش شبانه‌روزی پیشرفت خوبی داشته است.

بهروزی خاطرنشان کرد: باوجودآنکه از زمان تحویل گیری روستا زمان زیادی نگذشته است بیش از 10 کیلومتر اصلاح شبکه انجام‌شده، 3 حلقه چاه تجهیز شده و نیز یکی دو حلقه بهسازی صورت گرفته است.

مدیرعامل از بازدیدهای میدانی روزانه خبر داد و گفت: برای رفع مشکلات و کم کردن دغدغه مردم تدابیری اندیشیده است و شرکت آب و فاضلاب شیراز در این مدت کوتاه واگذاری، اقدامات قابل توجهی برای تأمین آب و ارائه خدمات به ساکنین این آبادی‌ها انجام داده است.

بهروزی در بخش دیگر از سخنان خود به تأمین اعتبارات از محل اعتبار جاری برای شیراز اشاره کرد و گفت: میزان آب‌بها در شهر 2 برابر روستاها است که به‌تبع بخشی از هزینه‌ها از حق انشعابات تأمین می‌شود اما برای روستاها هم در بخش آب و هم در بخش  تأمین، توزیع و انتقال باید دولت تأمین اعتبار کند تا برنامه اجرا و مطالعات را به‌روز کنیم.

وی اذعان داشت:  در روستاها موافقت‌نامه اعتباری با هماهنگی با سازمان مدیریت باید به ما منتقل شود که از طریق فرمانداری پیگیر هستیم تا اعتبارات به ما انتقال یابد. 
اما با توجه به این مهم که الحاق روستاهای اقماری بدون برنامه‌ریزی و اجرای زیرساخت‌ها صورت گرفته برطرف کردن مشکل تأمین آب را زمان‌بر کرده است.

گروه خبر: