کنترل سلامت آب کاشان با جدیدترین استانداردهای روز دنیا

Printer-friendly version
چهارشنبه, تير 11, 1399
گواهی‌نامه استاندارد iso/iec۱۷۰۲۵ آزمایشگاه مرکزی آبفای کاشان بروزرسانی شد.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آبفای کاشان با اعلام دریافت و به روزرسانی گواهی‌نامه مراقبتی استاندارد iso/iec۱۷۰۲۵  آزمایشگاه مرکزی این شرکت گفت: سلامت آب شرب و بهداشتی شهرها و روستاهای تحت پوشش - شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل - بر اساس جدیدترین معیارهای استاندارد روز دنیا تحت کنترل و نظارت است.

عباس زراعتکار افزود: دریافت و به روزرسانی این گواهینامه بر اساس ممیزی مراقبتی و تایید فرآیند مدیریت کیفیت آزمایشگاه مرکزی آبفای کاشان انجام گرفته و نشان از آن دارد فرآیندهای آزمایشگاهی و نظارتی مطابق با الزامات گواهی‌نامه مراقبتی استاندارد iso/iec۱۷۰۲۵  است.

وی یادآور شد: «پذیرش آزمایشگاه و نتایج آن در سطح ملی و بین‌الملل»، «تصمیم‌گیری بر مبنای واقعیت و درستی نتایج» و «کاهش هزینه‌ی مرتبط با تکرار آزمون و دوباره‌کاری آزمایش» بخشی از نتایج دریافت این گواهی‌نامه است.

زراعتکار تصریح کرد: «قابلیت اعتماد به نتایج آزمایشات» و «ارتقاء سطح فنی و علمی کارکنان آزمایشگاه» از دیگر دستاوردهای دریافت گواهی‌نامه ایزو ۱۷۰۲۵ می‌باشد.

وی یادآور شد: شرکت‌های آبفای کاشان به صورت مستمر وضعیت آب شرب و بهداشتی شبکه‌ی آبرسانی را نظارت و کنترل می‌کند. این کار با دریافت نمونه‌های آب از محل «تأمین»، «مخازن»، «شبکه‌ی آبرسانی» و «محل مصرف» در نقاط مختلف انجام گرفته و در آزمایشگاه مرکزی شرکت آزمایش می‌شود.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آبفای کاشان خاطرنشان کرد: سلامت آب شرب و بهداشتی شهروندان تحت پوشش شرکت‌ آبفای کاشان با توجه به قدامات اجرایی، نظارتی و کنترلی در شرایط مطلوب قرار دارد.

گروه خبر: