کلنگ زنی نیروگاه روس‌ها در ایران

Printer-friendly version
شنبه, دى 18, 1395
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کلنگ قرارداد ساخت ۱۴۰۰ مگاوات نیروگاه توسط روس‌ها در ایران نهایتا تا قبل از پایان سال جاری زده می‌شود.

محسن طرزطلب با بیان این‌که این قرارداد با شرکت مهندسی روسی تکنوپروم به امضاء رسیده است، اظهار کرد: تجهیزات ساخت این نیروگاه توسط بخش داخلی و خارجی تامین می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از تجهیزات این نیروگاه قرار است توسط روس‌ها و برخی دیگر از کشورهای اروپایی ساخته شود، اما دلیل این مساله نبود دانش کافی در ایران نبوده است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با بیان این‌که ساخت این نیروگاه نیازمند ماشین‌آلات گوناگونی است، تصریح کرد: اگر قرار باشد صفر تا ۱۰۰ این نیروگاه توسط بخش داخلی ساخته شود صرفه اقتصادی ندارد.

طرزطلب ارزش این قرارداد را ۱.۶ میلیارد دلار دانست و افزود: این نیروگاه بین میناب و بندر جاسک در استان هرمزگان در چهار واحد ۳۵۰ مگاواتی ساخته می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که اولین واحد این نیروگاه چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: زمانی که موافقت مالی امضاء شود ۴۴ ماه بعد از آن واحد اول این نیروگاه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

 

گروه خبر: