کلنگ زنی عملیات اجرایی آبرسانی به ۳۰۳ روستای سیستان و بلوچستان وبهره مندی ۶۰ روستای استان از نعمت آب آشامیدنی سالم

Printer-friendly version
سه شنبه, بهمن 24, 1396
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان

کلنگ عملیات اجرایی آبرسانی به ۳۰۳ روستای سیستان و بلوچستان به زمین زده شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان از کلنگ زنی عملیات اجرایی ۴ طرح آبرسانی روستایی در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی امسال در این استان خبر داد و افزود: با آغاز عملیات اجرایی این طرح ها ۳۴ هزار و ۷۱ نفر به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی دسترسی پیدا خواهند کرد.

عبدالاحد ریکی اظهار کرد: این طرح ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی و مورد کلنگ زنی قرار گرفته اند.

وی افزود: برای اجرای این طرح ها اعتباری افزون بر ۳۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی که به پیشنهاد ریاست محترم جمهوری و به اذن مقام معظم رهبری به امر آبرسانی به روستاها پیش بینی شده تامین گردیده است.

وی تصریح کرد: اجرای ۱۱۱ کیلومتر خط انتقال، ۳۵۰۰ متر شبکه توزیع، ۱۱ کیلومتر شبکه داخلی ، احداث ۱۴۸۰۰ متر مکعب مخزن ذخیره ، حفر و تجهیز ۶ حلقه چاه نصب ۲ دستگاه پست ترانس و اجرای ۲۵۰۰ متر خط برق از جمله اقدامات پیش بینی شده در این ۴ طرح آبرسانی مورد کلنگ زنی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان طرح های مهم این شرکت که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به توسط مقامات استانی کلنگ زنی شده اند : شامل فاز عملیات اجرایی خط انتقال آبرسانی به ۱۰ روستای مجتمع دشت سوران با جمعیت ۱۸ هزار و ۱۲۸ نفر است .

عملیات اجرایی شبکه های توزیع آبرسانی به ۱۳ روستای مجتمع غرب و شرق بمپور ایرانشهر با جمعیت ۱۵ هزار و ۳۲۱ نفر است .

عملیات اجرایی احداث مخزن ذخیره ۱۰۰۰۰ متر مکعبی مجتمع آبرسانی تلنگ پلان و پیرسهراب با ۲۶۱ روستا است .

عملیات اجرایی خط انتقال آبرسانی به ۱۰ روستای مجتمع دشت سوران با جمعیت ۱۸ هزار و ۱۲۸ نفر است .

ریکی همچنین خاطرنشان کرد : ۵۵۹۴ روستا در استان وجود دارد که ۲۵۰۰ روستا دارای سامانه آبرسانی هستند و دوازده پروژه شاخص آب روستایی در استان در حال کار است و هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه های آبرسانی روستایی دراستان در حال هزینه کردن است که تلاش ما پوشش گسترده آبرسانی به مناطق روستایی سطح استان سیستان و بلوچستان است.

۶۰ روستای سیستان و بلوچستان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان از بهره برداری ۱۱ طرح آبرسانی روستایی در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی امسال در این استان خبر داد و افزود: با بهره برداری از این طرح ها ۲۵ هزار و ۱۸۷ نفر به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی دسترسی پیدا کردند.

عبدالاحد ریکی اظهار داشت: این طرح ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بهره برداری شده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح ها اعتباری افزون بر ۳۵۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی تصریح کرد: اجرای ۸۳ کیلومتر خط انتقال، ۴۲ کیلومتر شبکه توزیع، ۱۲۳ کیلومتر شبکه داخلی ، احداث ۶۲۵۰ متر مکعب مخزن ذخیره و حفر ۶ حلقه و تجهیز ۵ حلقه چاه از جمله اقدامات انجام شده در این یازده طرح آبرسانی بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان طرح های مهم این شرکت که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به توسط مقامات استانی بهره برداری شده اند : شامل فاز ۶ مجتمع آبرسانی بندینی ۷ روستا با جمعیت ۳ هزار و ۸۶۴ نفر بود که از آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند.

آب‌شیرین کن مجتمع آبرسانی گوهرکوه : با بهره برداری از این مجتمع که حجم عملیاتی شامل : ۲۱۰ متر خط انتقال برق ، نصب یکدستگاه ترانس ۵۰ کاوا می باشد ۱۹ روستای با جمعیت ۲ هزار و ۸۶۰ نفر از آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده بهره مند شدند.

مجتمع آبرسانی دشت سوران : با بهره برداری از این مجتمع که حجم عملیات اجرایی آن شامل : ۲۴ هزار و ۵۰۰ متر خط انتقال و ۷۰۰ متر خط انتقال برق ، نصب یکدستگاه ترانس ۱۰۰ کاوا حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه است ۱۰ روستای با جمعیت ۱ هزار و ۸۰۹ نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

مجتمع آبرسانی کهن عیسی: با بهره برداری از این مجتمع آبرسانی که حجم عملیات اجرایی آن شامل : ۲۰ هزار متر خط انتقال ، ۲۷ کیلومتر شبکه توزیع ، احداث ۵۵۰ متر مکعب مخزن ذخیره و ۲۳۰ متر خط انتقال برق ، نصب یکدستگاه ترانس ۲۵ کاوا ، حفر و تجهیز ۱ حلقه چاه است ۷ روستای با جمعیت ۱ هزار و ۱۷۰ نفر از آب آشامیدنی سالم بهداشتی بهره مند شدند.

از دیگر پروژه های مهم افتتاحیه در این دهه خرید ۱۱ دستگاه تانکر آبرسان سیار می باشد که جهت انجام خدمت رسانی به مردم شهرستانهای چابهار و کنارک وارد ناوگان آبرسانی سیار شدند.

 ریکی همچنین خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این طرح های افتتاحیه شاخص بهره مندی از آب آشامیدنی روستایی در این استان نیم درصد ارتقا یافته است.