کشور نیازمند ترویج فرهنگ اصلاح الگوی مصرف صحیح انرژی برق در شرایط کنونی است

Printer-friendly version
چهارشنبه, ارديبهشت 26, 1397
مدیرعامل توزیع برق استان زنجان

مدیرعامل توزیع برق استان زنجان در همایش طلایه داران تبلیغ مطرح کرد:

کشور نیازمند ترویج فرهنگ اصلاح الگوی مصرف صحیح انرژی برق در شرایط کنونی است

به گزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، در آستانه حلول ماه مبارک رمضان همایش بزرگ طلایه داران تبلیغ ویژه مبلغین و مبلغات که با حضور حجه الاسلام والمسلمین خاتمی نماینده ولی فقیه وامام جمعه زنجان ، جمعی از مسئولین انتظامی و حضرات آیات و ائمه جماعات استان برگزار شد ، علیزاده مدیرعامل این شرکت به عنوان اولین سخنران در خصوص ترویج فرهنگ صحیح اصلاح الگوی مصرف انرژی برق در تابستان سالجاری به ارائه راهکار پرداخت.

مهندس علیزاده نقش مبلغین دینی و مذهبی را در اشاعه فرهنگ درست مصرف و اصلاح سبک زندگی اسلامی بدور از اسراف را در جامعه مهم ارزیابی کرد و بر امر به معروف ونهی از منکر در حوزه حفاظت از بیت المال( نعمت برق) وهمچنین عدم آسیب به شبکه های ارزشمند توزیع برق تاکید کرد. وی افزود : اصولاً نگاه قرآن به مسئله اقتصادی نگاهی در راستای بهره‌وری مناسب و درست از امکانات و وسایلی است که خداوند در اختیار بشر به‌طور مستقیم و یا با تولید و کار قرار داده است؛ از این‌رو از مردم می‌خواهد که هر چیزی را درست و به شکل مناسب آن مورد استفاده قرار داده و از اسراف و تبذیر و عدم بهره‌مندی از آن خودداری ورزند. وی به زمان های اوج مصرف برق در تابستان که در ساعات بعد از ظهر و غروب آفتاب اتفاق می افتد اشاره کرد و از ائمه جماعات سراسر استان خواست تا در سخنرانی های خود به مدیریت مصرف برق در زمان های اوج مصرف برق دقت نمایند .

وی در بخش دیگری از صحبت های خود استفاده از انشعاب برق غیر مجاز بخصوص در روستاهای استان را چالش بزرگ عنوان کرد و تصریح کرد: طبق احکام اسلامی و توصیه های بزرگان دین هرگونه بهره برداری غیرقانونی از بیت المال حرام بوده و گناه محسوب می شود و معضل برق های غیرمجاز از این موضوع مستثنی نیست . وی از مبلغین دینی ومذهبی استان خواست تا در خصوص عواقب استفاده از انشعاب برق های غیرمجاز ویا دستکاری کنتور برق مردم را آگاه نمایند.

دیدار مدیرعامل توزیع برق زنجان با مدیرکل امور امنیتی،انتظامی،اتباع ومهاجرین استاندرای زنجان

 مهندس علیزاده رئیس هیات میدره ومدیرعامل این شرکت به اتفاق هیات همراه با وجیهه اله نوروزی مدیرکل امور امنیتی،انتظامی،اتباع ومهاجرین استاندرای زنجان دیدار و راه های تعامل وهمکاری دوجانبه را بررسی شد.

علیزاده در این دیدار ضمن تبریک انتصاب ایشان وضعیت شبکه های توزیع برق سراسر استان را تشریح و بر حل برخی چالش های پیش روی صنعت برق با همکاری سایر ارگان ها تاکید کرد .

نوروزی مدیرکل امور امنیتی،انتظامی،اتباع ومهاجرین استاندرای زنجان نیز ضمن قدردانی از حضور مدیران صنعت توزیع برق استان ، همکاری فی مابین در حوزه های مختلف را اساس توسعه پایدار و افزایش امنیت و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد.

 

گروه خبر: