کشتارگاه صنعتی سپیدمرغ شیرکوه یزد نوید بخش صادرات گوشت مرغ

Printer-friendly version
سه شنبه, آذر 28, 1396
 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد،

وجود خط دو کشتار در کشتارگاه صنعتی سپیدمرغ شیرکوه یزد نوید بخش صادرات گوشت مرغ به خارج از کشور است.
 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، مدیرصنایع تبدیلی و غذایی  این سازمان با بیان این مطلب گفت :
کشتارگاه صنعتی سپیدمرغ شیرکوه یزد با مساحت 30هزار مترمربع و زیر بنایی بیش از ده هزار متر مربع در شهرستان اشکذر کیلومتر 15 جاده یزد - طبس واقع شده است.این کشتار گاه با سرمایه گذاری 300 میلیارد ریال شرایط اشتغال 150 نفر را به صورت مستقیم و 800 نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده است. و سالیانه ظرفیتی بیش از 25 هزار تن تولید گوشت مرغ و سایر طیور از جمله بوقلمون،بلدرچین و کپک را دارد.
و کلیه ضایعات و خون حاصل از کشتار بعد از پخت و فرآوری به مصرف دام و طیور می رسد و پسآب آن هم با سیستمی مجهز تصفیه می گردد.

"علرضا طاقه باف" مزیت این کشتارگاه نسبت به دیگر کشتارگاه های طیور را داشتن خط 2 کشتار دانست که در این خصوص باید گفت 
وجود و حضور خط 2 کشتار در هر کشتارگاهی نوید بخش صادرات گوشت مرغ و سایر طیور با رعایت استانداردهای بین المللی مورد نیاز، به خارج از کشور است. 
این مقام مسئول تاکید نمود با توجه به اینکه در استان یزد بیش از 50 درصد گوشت مرغ تولیدی، مازاد مصرف می باشد و در سطح کشور نیز مازاد تولید گوشت مرغ داریم ایجاد چنین کشتارگاههایی توسط بخش خصوصی با حمایت وزارت جهاد کشاورزی به امر صادرات، ارزآوری، رونق اقتصادی و از همه مهم تر اشتغال پایدار منجر می شود.

"طاقه باف" در مورد خط 2 کشتار  توضیح داد که این خط ،تمام اتوماتیک بوده و بدون دخالت دست اقدام به تخلیه اندرونی و کلیه ضایعات محوطه شکمی مرغ میکند و به همین دلیل گوشت مرغ خط 2 کشتار، بهداشتی تر و بار میکروبی کمتری نسبت به خطوط کشتار عادی دارند و از همه مهم تر ، با توجه به اینکه کلیه اندرونی مرغ به صورت کامل از محوطه شکمی مرغ خارج می شوند برای مصرف کننده به دلیل کاهش ضایعات مقرون به صرفه تر و برای تولید کننده سرعت بالای کشتار یک مزیت مهم به حساب می آید.