کشاورزان یزدی جزو شاخص‌ترین کشاورزان کشور محسوب می‌شوند

Printer-friendly version
چهارشنبه, مرداد 9, 1398
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در سفر به استان یزد عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی که جهت افتتاح بیستمین کانون ارزیابی و توسعه مدیران این وزارت به استان یزد سفر کرده است در جلسه شورای مدیران سازمان با اشاره به سخت‌کوشی و سطح بالای تجربه و توان کشاورزان یزدی از آن‌ها به‌عنوان شاخص‌ترین کشاورزان کشور نام برد که در هر منطقه‌ای که حضور یافته‌اند باعث آبادانی و رونق کشاورزی آنجا شده‌اند.
مهندس طلایی بابیان هجمه‌های روزافزون بیگانگان به بخش اقتصاد کشور لزوم توجه به ظرفیت‌های بالقوه بخش کشاورزی و شاخص‌های منطقه‌ای در تصمیم‌گیری‌ها را جهت مقابله با این هجمه‌ها ضروری برشمرد و افزود: ما به دنبال آن هستیم که وزارتخانه‌ای مشارکتی با توجه به ایده‌های سازنده و پیشنهادهای مؤثر جهت حل مشکلات موجود داشته باشیم و در این راستا سعی می‌کنیم تا ساختار هر سازمانی بر اساس وظایف و اولویت‌های منطقه‌ای و خاص آن تعریف شود.
بر اساس این گزارش در ادامه این سفر مهندس طلایی به همراه مدیران و مسئولین بخش کشاورزی استان بیستمین پردیس کانون ارزیابی و توسعه مدیران را مورد بازدید و افتتاح قرار دادند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در آیین افتتاح این پردیس با اشاره به اینکه تاکنون 4550 نفر از مدیران در سطح کشور در قالب پردیس‌های استانی مورد سنجش قرار گرفته و شایستگی‌های مدیریتی آن‌ها ارزیابی‌شده است عنوان نمود: نتایج ارزیابی‌های ما نشانگر آن است که حدوداً 45 درصد از افراد مورد ارزیابی نیازمند به آموزش‌های مدیریتی نوین می‌باشند که این امر در دستور کار ما قرار دارد.

طلائی بابیان اینکه وجود کانون‌های ارزیابی مددرسان مسئولین استانی در جهت انتخاب شایسته مدیران و متولیان بخش کشاورزی است اظهار امیدواری نمود با توانمندسازی نیروها و مدیران، فضای رشد و ارتقای کمی و کیفی بخش کشاورزی بیش‌ازپیش مهیا شود.

در ادامه برنامه‌ها معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی و همراهان با حضور در مرکز جهاد کشاورزی شهر زارچ از نزدیک با اقدامات و فعالیت‌های این مرکز و دستاوردهای آن آشنا شدند.