کسب گواهي ثبت بین المللی اختراع دستگاه تست کنتور برقگير از  United States Patent

Printer-friendly version
شنبه, تير 24, 1396
   به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق اصفهان :

     مخترع شرکت مدیریت تولید برق اصفهان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موفق به کسب گواهي ثبت بين المللي اختراع دستگاه تست کنتور (شمارنده) برقگير از موسسه ثبت اختراع ايالات متحده امريکا (United States Patent) و خودكفايي صنعتي و ملي کشور در اين زمينه شد.

     به گفته سیدحسن یزدی نیا، مسئول بهره برداری الکتریک واحدهای  بخار نیروگاه اصفهان و مخترع اين دستگاه، نيروگاه اصفهان اولين نيروگاه کشور است که توانسته است از اين موسسه گواهي دهنده بين المللي، گواهي ثبت اختراع اخذ نمايد.  وي در همين زمينه گفت: ثبت بین‌المللی دستگاه تست کنتور برقگیر((TESTER FOR LIGHTNING ARRESTERS COUNTER درآمریکا که با حمايت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محقق گرديد، موجب خودكفايي صنعتي و ملي در تمامي نيروگاهها ، پست‌هاي توزيع، فوق توزيع و همچنين خطوط انتقال نيرو در تمامی سطوح ولتاژی شد.

         بنابراين گزارش، يكي از تجهيزات مهم در شبكه به ويژه در ايستـگاه‌هاي فشار قوي، برق‌گيرها هستند و همان‌طوركه از نام آن مشخص است اين تجهيز به ويژه در ورودی ها یا خروجی های نیروگاهها و ترانسفورماتورهاي قدرت، راكتورها و ... در برابر ولتاژهاي گذرا كه حاصل از صاعقه و كليدزني است، بكار برده مي‌شود. بنابراين اطلاع و اطمينان از سلامت و صحت عملكرد آنها از اهميت فوق العاده‌اي برخوردار است البته سرويس، نگهداري و آزمايشات برقگير به صورت دوره‌اي در طول دوران بهره برداري از اهميت حياتي برخوردار است به همين منظور اين دستگاه خاص ساخته شده است تا عملكرد و وضعيت برقگير را تحت نظارت و كنترل قرار مي دهد.

         به گفته سيدحسن يزدي نيا، دستگاه تست کنتور برقگير پيشتر در ايران ثبت اختراع شده و مورد تایید علمی معاونت توسعه فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، بنیاد ملی نخبگان ، پژوهشگاه نیرو ، مرکز مهندسی فشار قوی دانشگاه علم وصنعت و ... قرار گرفته است و هم اکنون پس 6سال از زمان تشکيل پرونده توسط اين موسسه بين المللي، گواهي و ثبت اختراع شد.

 

 

 

 

 
 

سعيد گلشيرازي

دفتر روابط عمومي

 

گروه خبر: