کتاب «یک قرن صنعت برق استان مرکزی» رونمایی شد

Printer-friendly version
يكشنبه, مرداد 20, 1398
این کتاب در هفت فصل به تاریخ و فرهنگ برق در استان مرکزی پرداخته است.

کتاب «یک قرن صنعت برق استان مرکزی» با حضور متخصصان، مدیران ارشد و مدیران ادوار صنعت برق استان مرکزی رونمایی شد.

مشاور مدیرعامل شرکت توانیر در امور مجلس در آیین رونمایی این کتاب که با حضور جمعی از بازنشستگان و مدیران صنعت برق استان مرکزی برگزار شد، گفت: جایگاه امروز صنعت برق مرهون تلاش‌های بی‌دریغ بازنشستگان این صنعت است.

مهندس حیدری تفرشی تدوین کتاب یک قرن صنعت برق استان مرکزی، جهت  ثبت وقایع و مستندات قابل استناد را حرکتی ارزشمند دانست و افزود: این حرکت سنگ بنای نگاشتن اثرات تاریخی دیگر در این زمینه است.

وی تصریح کرد: استفاده از تجربیات بازنشستگان همراه با دانش شاغلان نقش بسزایی در پیشرفت صنعت برق دارد.

پور مختار، مدیر کانون بازنشستگان شرکت توانیر هم در این مراسم پیشکسوتان را سرمایه ارزشمند هر سازمان دانست و افزود: بهره‌گیری از تجربیات گران‌سنگ هر مجموعه مسیر رسیدن به اهداف پیشروی هر سازمان را هموارتر می‌سازد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی  نیز در این آیین گفت: این کتاب حاصل زحمات، تلاش و تدبیر همکاران این شرکت در گردآوری و تدوین این اثر تاریخی ارزنده است.

مهندس محمد اله داد افزود: این کتاب در هفت فصل با عناوین معرفی استان مرکزی، مروری بر صنعت برق در جهان و ایران، صنعت برق استان مرکزی در 8 سال دفاع مقدس، صنعت برق در شهرهای استان مرکزی، سیری در خاطرات پیشکسوتان برق استان، برق و روشنایی در فرهنگ مردم و عکس‌ها و اسناد تاریخی تدوین و نگاشته شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در ادامه گفت: اولین کارخانه یخ‌سازی استان و سینمای اراک در محل فعلی شرکت بوده است.

وی بیان کرد: گردآوری یک اثر تاریخی کاری زمان‌بر و نیازمند مصاحبه، تحقیق و تفحص است که با تلاش همکاران این مهم محقق شد.

وی در این مراسم ضمن تجلیل از بازنشستگان گفت: بازنشستگان با تلاش، پشتکار و سخت‌کوشی  وصف‌ناپذیر  در عرصه آبادانی و سازندگی  این مرزوبوم، چرخ‌های عظیم توسعه و پیشرفت را به حرکت درآورده‌اند.

مهندس اله داد بیان کرد: اگر امروز صنعت برق به جایگاه مطلوبی دست یافته است، ثمره تلاش‌ها و زحمات بسیار بازنشستگان  کارکنان صنعت بزرگ برق است.

در این مراسم از مؤلفان کتاب  «یک قرن صنعت برق در استان مرکزی» و پیشکسوتان شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

گروه خبر: