کاهش چشم گیر انشعاب های برق غیرمجاز در شهرستان کمیجان

Printer-friendly version
شنبه, اسفند 18, 1397
مدیر توزیع برق شهرستان کمیجان از کاهش چشم گیر انشعاب های برق غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

مهندس سید رضا مهاجرانی افزود: طی چند سال اخیر با تلاش های صورت گرفته تعداد انشعاب های غیر مجاز مشهود از 1500 فقره به کمتر از 100 فقره انشعاب غیرمجاز مشهود کاهش یافته است.

وی ادامه داد: کاهش تعداد انشعابات غیرمجاز در هدر رفت انرژی و خسارات ناشی از آن بسیار موثر است و در ضمن می‌توان از هزینه‌های صرفه‌جویی شده برای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای استفاده کرد.

مدیر توزیع برق شهرستان کمیجان  افزود:تسریع در نصب اسپیسر و تکمیل نصب اسپیسر در نقاط آلوده وتبدیل 160کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار را از اقدامات انجام شده در راستای کاهش تلفات برشمرد.

مدیرتوزیع برق شهرستان کمیجان با بیان اینکه تا کنون بیش از یک میلیارد تومان صرفه جویی در حوزه طرح و اجرای پروژه ها در سال 97 صورت پذیرفته است، افزود: بازیافت بیش از 500 اصله تیر سیمانی و پایه های فلزی در کنار سایر اقلام شبکه از اقدام های مهم صورت پذیرفته در شهرستان کمیجان بوده است.

وی تصریح کرد: در حوزه ایمنی و کاهش کانون خطرها با شناسایی 106 مورد کانون خطر باقیمانده شامل درب باز تابلوها، پایه چراغ ها و ... اقدام اصلاحی در بازه زمانی یک ماهه صورت پذیرفت .

مهندس مهاجرانی با بیان اینکه میزان دیماند صنعتی شهرستان کمیجان از 5/3 مگاوات در انتهای سال 93 به 5 مگاوات افزایش یافته است، افزود :این رقم تا پایان سال به 6 مگاوات ارتقا خواهد یافت و حاکی از افزایش 60درصدی انشعاب دیماند واگذار شده در بخش صنعت می باشد.

وی گفت: کلیه اطلاعات شبکه فشار متوسط و پست ها و بیش از هشتاد درصد از اطلاعات شبکه فشار ضعیف در نرم افزار GIS وارد شده و در حال اصلاح و بروز رسانی می باشد و شهرستان کمیجان در زمره شهرستان های پیشرو در استان در این حوزه است.

مهندس مهاجرانی، ارایه پیشنهاد افزایش حجم پره های مقره های سیلیکانی و افزایش ارتفاع آنها از طریق راک تک خانه با ساخت اولین نمونه عملی لینک مقره ، استفاده از مقره کششی برگشتی به عنوان جایگزین مقره مهار و استفاده از آهن آلات موجود کنسول های برگشتی اسقاط در ساخت لنگر مهار به عنوان جایگزین صفحه مهار و تغییر مکان پیچ تنظیم و خارج نمودن آن از محور هر فاز و کاهش پرنده زدگی در مسیرهای اصلاح شده شناسایی شده به عنوان اقدامات اصلی در کاهش خاموشی ها برشمرد .

وی ساخت یک دستگاه چرخ گردان دستی جهت باز و بسته نمودن انواع کابل و سیم جهت بهبود کیفیت اجرا در پروژه ها و افزایش طول عمر مفید شبکه را از دیگر فعالیت های صورت گرفته دانست.

گروه خبر: