کاهش خروجی سد زاینده رود برای کشاورزان شرق اصفهان

Printer-friendly version
دوشنبه, آذر 11, 1398
طبق تصمیم با صنف کشاورزی تامین آب نوبت اول کشت بهنگام پاییزه انجام شد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از کاهش خروجی سد زاینده رود در بامداد سیزدهم آذرماه برای کشاورزان شرق اصفهان خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، حسن ساسانی اظهار کرد: طبق تصمیم با صنف کشاورزی تامین آب نوبت اول کشت بهنگام پاییزه انجام شد و تلاش بر این است که توزیع آب کشاورزی از 120 میلیون متر مکعب افزایش نیابد.

وی افزود: از بامداد سیزدهم آذرماه خروجی آب از سد زاینده رود کاهش می یابد و توزیع آب در دشت برخوار و مهیار در پایان دهم آذرماه به اتمام خواهد رسید.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای ادامه توزیع مراحل بعدی آب کشاورزی را به وضعیت جوی و بارش ماه های آتی وابسته دانست و گفت: مخزن سد زاینده رود 318 میلیون متر مکعب و میزان ورودی آب به این سد 18 و خروجی 82 مترمکعب برثانیه است.

وی با اعلام کاهش شدید بارندگی نسبت به سال گذشته و بلندمدت بر مصرف بهینه در مصارف گوناگون تاکید کرد و اضافه کرد: از ابتدای سال آبی امسال میزان بارش ها 112 میلیمتر است که این میزان در سال آبی گذشته 375 میلیمتر و در متوسط بلندمدت 228 میلیمتر بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته آبی با 70 درصد و نسبت به بلندمدت با 51 درصد کاهش بارندگی مواجه بودیم.

گروه خبر: