کار احداث و ارتقای ۸ تصفیه خانه فاضلاب کردستان در دست اجرا است

Printer-friendly version
چهارشنبه, مهر 4, 1397
مدیرعامل آبفا خبر داد؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: ۸ پروژه احداث و ارتقای تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای مختلف استان در دست اجرا است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، مهندس محمدحسین محمدی اظهار داشت: ۶ تصفیه‌ خانه فاضلاب در شهرهای مختلف این استان فعال است و آب تصفیه شده این واحدها برای مصارف آبیاری فضای سبز، صنایع و دیگر امور مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه هشت طرح فاضلاب در دست اجرا است، افزود: کار احداث سه تصفیه ‌خانه فاضلاب بیجار، یاسوکند و کامیاران امسال به پایان می‌رسد تا ظرفیت تصفیه فاضلاب از ۷۰ درصد فعلی به ۸۰ درصد برسد.
مدیرعامل شرکت آبفای کردستان تأکید کرد: با احداث و ارتقای پنج تصفیه‌ خانه دیگر در شهرهای  دهگلان و دیواندره(احداث)، سنندج، سقز و مریوان(ارتقاء) ظرفیت تصفیه فاضلاب به ۹۱ درصد خواهد رسید.
وی یادآور شد: ۹۵ درصد فاضلاب جمعیت شهری استان توسط شبکه فاضلاب شهرها جمع ‌آوری می‌شود که این میزان معادل ۲ برابر میانگین جمع‌آوری فاضلاب در سطح کشور(۴۵ درصد) است.
مهندس محمدی با اشاره به اینکه پنج درصد جمعیت شهرنشین استان از خدمات جمع ‌آوری و ۱۰ درصد از خدمات تصفیه فاضلاب برخوردار نیستند، اضافه کرد: این میزان جمعیت در ۲۰ شهر استان پراکنده هستند و برای احداث تأسیسات مورد نیاز در این شهرها، چهارهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: در حال حاضر پنج تصفیه ‌خانه آب در شهرهای سنندج (۲ تصفیه خانه)، بانه، سقز و حسن آباد یاسوکند فعال است و سالانه ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب تصفیه شده را توزیع می کنند؛ ضمن اینکه یک تصفیه خانه دیگر نیز در سقز در دست اجرا است.
مهندس محمدی از در دست اقدام بودن چهار طرح آبرسانی بلندمدت به شهرهای سنندج، دیواندره، بانه و سقز خبر داد و یادآور شد: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۳۵۰ هزار مشترک از آب شرب سالم و خدمات شرکت آبفا کردستان بهره مند هستند.

سرپرست امور آب و فاضلاب شهر دهگلان منصوب شد

طی حکمی از سوی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، فرهنگ بهمنی به عنوان سرپرست امور آبفا شهر دهگلان منصوب و جایگزین مظفر صالحی شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، مراسم تقدیر از مدیر قبلی آبفا دهگلان و معرفی سرپرست این امور روز سه شنبه سوم مهر ماه با حضور محمد فرهاد، معاون بهره‌برداری، محمدی مدیر حراست، شریفی مدیر روابط عمومی شرکت و همچنین ارشدی فرماندار شهرستان برگزار شد.

در حکم سرپرست امور آبفا دهگلان که به امضای مهندس محمدی مدیرعامل شرکت آبفا استان رسیده، آمده است: "با استعانت از خداوند متعال و بر اساس تصمیمات متخذه به موجب این ابلاغ از تاریخ ۳/۷/۱۳۹۷ به سمت سرپرست امور آب و فاضلاب شهری دهگلان تعیین و منصوب می شوید تا زیر نظر اینجانب نسبت به انجام امور محوله (ارائه خدمت صادقانه و شبانه‌روزی به شهروندان محترم) اهتمام نمایید.

امید است با تقویت همکاری و همدلی سازمانی، استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی کارآمد و متعهد، تعامل مؤثر با سایر ارگان‌ها و نهادهای سطح شهرستان، معاونت‌ها، مدیران ستادی، امور تابعه با جدیت و نوآوری نسبت به انجام وظایف محوله در پیشبرد اهداف صنعت و در راستای سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایید. توفیق جناب‌عالی را از درگاه ایزد منان خواستارم".

گفتنی است فرهنگ بهمنی کارشناس عمران آب و فاضلاب است و تا پیش از این به عنوان مدیر آب و فاضلاب شهری منطقه سه سنندج فعالیت می کرد، وی همچنین سابقه سالها مدیریت شبکه و بهره برداری آب و فاضلاب شهر قروه را نیز در کارنامه دارد.