کارگاه بازآموزی کنتورهای دیجیتالی در توزیع برق زنجان برگزار شد

Printer-friendly version
چهارشنبه, خرداد 1, 1398
در این کارگاه شرکت‌کنندگان با مهم‌ترین مشخصه‌های این کنتورها آشنا شدند.

کارگاه بازآموزی «کنتورهای دیجیتالی برق» با حضور همکاران خدمات مشترکین، مأموران واحدهای کنتورخوان، تست کنتور و نصب انشعاب در محل امورهای برق استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، معاون فروش و خدمات مشترکین این شرکت، آموزش‌های مستمر و کوتاه‌مدت به‌ویژه در زمینه‌های تخصصی را ضروری دانست و افزود: این دوره‌ها و کارگاه‌ها با هدف افزایش بهره‌وری و پویایی در ارائه خدمات باکیفیت‌تر انجام می‌شود.

عبدالله نثار، آشنایی با انواع کنتور، نحوه شناسایی کنتور از روی شماره سریال و ظاهر کنتور، تشریح مشخصات فنی انواع کنتورها، تشریح علائم روی کنتورها، نقش باتری در کنتورها، تعرفه‌بندی در کنتورها را از مهم‌ترین سرفصل‌های آموزشی این کارگاه دانست و گفت: تشریح مفهوم Obis Code در کنتور، تشریح موضوع کنتورهای آنتی فراد و دوطرفه، تشریح مواردی که کنتور باید تعویض شود و مواردی که نیاز  به تعویض نیست و نکات مهم و کلیدی در کنتورها و ارتباط آن با Billing  نیز از مطالب مهمی بود که در این کارگاه ارائه شد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، مجموع شرکت‌کنندگان در دوره را 231 نفر در قالب 577 نفر ساعت آموزش بیان کرد و افزود: این کارگاه آموزشی فرصتی برای تبادل‌نظر و طرح سؤالات و اشکالات فنی همکاران بود که خوشبختانه با حضور چشمگیر کارکنان حوزه خدمات مشترکین امورهای برق استان همراه شد.

عبدالله نثار با اشاره به تلاش‌های دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه‌گیری، در تدوین و اجرای این کارگاه‌ از همراهی و زحمات مهندس شهری، مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه‌گیری و مهندس عسگری، مسئول آزمایشگاه این دفتر قدردانی کرد.

 

گروه خبر: