پروژه تامین آب برای بسیاری از استان‌های کشور ضروری است

Printer-friendly version
پنجشنبه, آذر 15, 1397
آب شرب مورد نیاز مردم را به صورت تضمینی خریداری می‌کنیم

 رئیس جمهور با تاکید بر اینکه پروژه تامین آب برای بسیاری از استان‌های کشور که در کم آبی و مضیقه هستند لازم و ضروری است، گفت: دولت در زمینه آب شرب تضمین‌های لازم را انجام می‌دهد که برای آب شرب مردم خریدار خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری پایان سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان با ابراز خرسندی از آغاز طرح‌ها و پروژه‌های زیادی که در جریان این سفر افتتاح، برنامه‌ریزی و اقدامات اجرایی آن‌ها آغاز شده است، گفت: مهمترین مسأله این استان آب است و همه ما در سراسر کشور باید به این نکته توجه کنیم  که باید مردم بتوانند، ابتدا از آب سالم آشامیدنی پایدار و سپس از ضرورت‌های صنعت و کشاورزی استفاده کنند.
روحانی افزود: بایستی به یکدیگر در سراسر کشور کمک کنیم، دولت تسهیلات لازم را آماده کند و سرمایه گذاری‌های بسیار کلان نیز انجام بگیرد. هم اکنون برای طرح تامین آب یزد از دریای عمان و خلیج فارس اقدامات و سرمایه گذاری بزرگی انجام شده است.
رئیس جمهور ادامه داد: برای کرمان و حتی اصفهان به دنبال این هستیم که آب برای این استان‌ها از جنوب تامین شود و اگر سرمایه‌گذار خصوصی در این زمینه وارد شود، این سرمایه برگشت دارد و دولت در زمینه آب شرب تضمین‌های لازم را انجام می‌دهد که برای آب شرب مردم خریدار خواهد بود و صنعت نیز به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.
روحانی با تاکید بر اینکه پروژه تامین آب برای بسیاری از استان‌های کشور که در کم آبی و مضیقه هستند لازم و ضروری است، ادامه داد: با هماهنگی‌های خوبی که با محیط زیست به عمل آمده است طرحی را مصوب کرده‌ایم که از نظر دولت برای سرمایه گذاری کاملاً آماده است و مسائل محیط زیستی حل شده است تا چگونه آب به مردم برسد و آلودگی ایجاد نکند که این مهمترین مسأله استان بود.
خبرنگاری در این نشست خبری به موضوع انتقال آب خزر به سمنان اشاره و از رئیس جمهور زمان آغاز و اتمام این پروژه را جویا شد، رئیس جمهور در پاسخ گفت: دولت برای این طرح برنامه دارد و براساس اعلام وزیر نیرو مطالعات طرح انجام شده است. مشکل موجود برای اجرای این طرح مشکل محیط زیست در مسیر لوله و بحث آلودگی آن بود که البته نگرانی به حقی بود.
وی خاطر نشان کرد: هفته گذشته سازمان محیط زیست بررسی‌های خود در این رابطه را انجام و نظر نهایی را اعلام کرد. خوشبختانه دغدغه محیط زیستی و بحث آلودگی برطرف شده و از نظر دولت مانعی برای این پروژه وجود ندارد، سرمایه گذار آن هم اعلام آمادگی کرده و با سرعت عمل، اجرای این طرح را پیگیری خواهیم کرد.