پایداری آب روستاهای شهرستان دشتی افزایش می‌یابد

Printer-friendly version
دوشنبه, خرداد 20, 1398
شبکه‌های آب روستاهای شهرستان دشتی نوسازی و بهسازی می‌شود.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی گفت: با لحاظ تدابیر لازم و همچنین نوسازی و بهسازی شبکه‌های آب در آستانه تابستان، میزان پایداری آب روستاهای این شهرستان افزایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر، عبدالله خدادادی دراین‌ارتباط اظهار داشت: حفر ۲ حلقه چاه عمیق به اعتبار ۱۰ میلیارد ریال کاکی و حفر و کف شکنی یک حلقه چاه در بخش کاکی و چهار حلقه چاه در بخش شنبه به اعتبار پنج میلیارد ریال از جمله اقدام‌های انجام‌شده در راستای افزایش پایداری آب روستاهای شهرستان دشتی است.

وی بیان کرد: عملیاتی شدن خط انتقال آب روستای میانخره تا چارک به طول سه هزار و ۲۰۰ متر و مرمت مخزن ذخیره و تجهیزات ایستگاه پمپاژ چاوشی را از دیگر اقدامات اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی برای تقویت و پایداری آب شرب روستاهای شهرستان است.

خدادادی افزود: احداث ۴ اتاق پایش در بخش مرکزی از طریق هوشمند سازی مبادی ورودی نیز انجام‌ شده که این مهم در جهت مدیریت مصرف آب کمک شایانی می‌کند.

وی اظهار داشت: اجرا ۱۴ کیلومتر خط انتقال از کبگان به گلستان با هدف از بین بردن هدر رفت آب همراه با نصب سه کنتور در مبادی ورودی جدید و همچنین اجاره یک حلقه چاه جهت افزایش آب ورودی به روستاهای بخش مرکزی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی همچنین در خصوص میزان اعتبار هزینه شده گفت :هزینه‌های تجهیز پمپاژ تأسیسات چاوشی و خرید پمپ‌های تقویت فشار درازی و چارک به مبلغ 250میلیون تومان و نوسازی شبکه داخلی روستا 50میلیون تومان هزینه شده است.

خدادادی افزود: در کنار اقدام‌های صورت گرفته بخش قابل‌توجهی از پایداری آب روستاها متوجه نحوه مصرف است که انتظار می‌روند روستائیان فهمیم به این مهم اهتمام جدی داشته باشند.

وی گفت: در صورت مصرف بهینه آب توسط روستائیان این امکان وجود داد که آن‌ها تابستان فرارو را بدون کمترین دغدغه‌ای سپری کنند.

 

گروه خبر: