ویژه

بهره برداری از پروژه حفر و تجهیز یک حلقه چاه عمیق در روستای طارند شهرستان پیشوا

ریوندی مدیر اداره آبفار شهرستان پیشوا در توضیح این خبر گفت با توجه به اینکه آبدهی چاه قدیمی به حداقل ممکن رسیده بود و نیاز آبی روستاهای تحت پوشش مجتمع آبرسانی امام خمینی(ره) طارند را تأمین نمی کرد با بررسی های کارشناسای تصمیم به اجرای پروژه تأمین آب در این مجتمع نمودیم و عملیات حفر و تجهیز یک حلقه چاه به عمق 230 متر آغاز و در زمان تعیین شده به پایان رسید.

 

وی آبدهی چاه فوق را 23 لیتر در ثانیه اعلام کرد و گفت این پروژه با اعتباری بالغ بر 3800 میلیون ریال اجرایی گردیده است.

امضای تفاهم نامه آموزشی آبفای کشور با ژرمن واتر آلمان

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از امضای تفاهم نامه آموزشی آبفای کشور با ژرمن واتر آلمان خبر داد.
مهندس " حمیدرضا جانباز " مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور امروز (چهارشنبه) در سومین روز از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب کشور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو ( پاون) از امضای تفاهم نامه آموزشی بین شرکت مهندسی آبفای کشور با ژرمن واتر (انجمن آب آلمان) خبر داد و افزود: مقدمات آموزش نیروی انسانی حرفه ای بخش آب و فاضلاب کشور در دستور کار این شرکت قرار دارد و یکی از مباحث مهم در این خصوص استفاده از کشورهای صاحب نام همچون آلمان در این مقوله است.

استفاده از روش تصفیه آب نانو فیلتراسیون برای نخستین بار در کشور

مدیرعامل آبفای روستایی تهران گفت: روش تصفیه آب نانو فیلتراسیون برای نخستین بار در مجتمع آبرسانی شهید تهرانی شهرستان ری کارگذاری شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا پوررجب در برنامه بررسی چالش‌ها و معظلات آب روستاهای شهرستان ری با بیان اینکه امروزه نانو تکنولوژی دامنه وسیعی از تجهیزات و کاربردها را دربرگرفته است و به عنوان یکی از فوق العاده‌ترین فناوری‌های قرن ۲۱ به شمار می‌رود، گفت: املاح آب در این روش تصفیه در حد استاندارد می‌ماند و فلزات سنگین آن از بین ‌رود.

بهره برداری از 55 پروژه عمرانی برق رسانی در شهرستان آرادان با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال

مدیر توزیع برق شهرستان آرادان عنوان کرد: از آغاز امسال تا به حال 55 پروژه عمرانی برق رسانی با اعتباری به مبلغ پنج میلیارد و 942 میلیون ریال در این شهرستان به بهره برداری رسیده است.

مهندس ذبیح ا... احمدی با اشاره به این که طرح توسعه دو هزار و 804 متر خط 20 کیلوولت زمینی و هوائی به اجرا در آمده گفت: احداث 725 متر شبکه فشار ضعیف ، از دیگر اقدامات صورت گرفته محسوب می شود.

وی اضافه کرد: طرح تبدیل یک هزار و 300 متر شبکه فشار ضعیف هوائی سیمی به کابل خودنگهدار، از جمله فعالیت های به عمل آمده به شمار می رود.

ساخت ساپورتينگ فين واحدهاي بخاري نيروگاه نكا در داخل كشور با دستان توانمند قطعه سازان داخلي

          به گزارش اداره ساخت داخل شركت با توجه به پيچيدگي متالورژي و روش ساخت و نيز فقدان تجربه ساخت در داخل کشور، با پيگيريها و نظارت مستمر كارشناسان نيروگاه نكا بر مراحل طراحي و ساخت و نيز عزم و اراده سازندگان داخلي براي توليد قطعات حساس نيروگاهي به روش مهندسي معكوس، نمونه اي از اين قطعه توليد و جهت انجام آزمايشات عملكردي در اختيار نيروگاه قرار گرفت كه پس از اخذ تأييديه ارزيابي كيفيت از گروههاي مهندسي و تعميرات، تا كنون بالغ بر 5 هزار عدد از اين فينها ساخته و در بويلرهاي نيروگاه نصب گرديد.

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب آغاز به‌کار کرد

حضور فعال 20 کشور خارجی در نمایشگاه امسال

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب با حضور 363 شرکت داخلی و خارجی امروز (دوشنبه) با حضور سرپرست وزارت نیرو، صنعتگران داخلی و شماری از سفرای خارجی حاضر در نمایشگاه آغاز به‌کار کرد.

توزیع برق اصفهان شرکتي تاثير گذار و پيشرو

دکتر محمود حقی فام معاون هماهنگی توزیع برق توانير پس از بازديد از سامانه هاي سميع ،ديسپاچينگ و حوادث و اتفاقات ۱۲۱ شرکت توزيع برق اصفهان را الگوي مناسبي براي ديگر شرکت هاي توزيع عنوان كرد و گفت :در مباحث فني گام هاي بزرگي برداشته شده و با انتقال دانش و تجربيات به ديگر شركت هاي توزيع مسير برق رساني براي مشتركين و متقاضيان هموارمي گردد.

آغاز دو پروژه آبرسانی به روستاههای شهرستان خرم آباد

رئیس شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان خرم آباد از آغاز دو پروژه آبرسانی ،بدرآباد و فاز دوم پروژه شهدای آبستان خبر داد
مهندس علی دالوند اظهار داشت: پروژه های آبرسانی بدرآباد و شهدای آبستان پیمانکاران آنها مشخص شده و شروع به کار کرده اند که پروژه آبرسانی بدرآباد شامل روستاههای بدرآباد،حسن آباد،صبور و شهنشاه با تعداد ۵۵٠ خانوار و برآورد اعتبار اولیه آن ١۵ میلیارد ریال می باشد .
دالوند در ادامه تصریح کرد: همچنین فاز دوم پروژه شهدای آبستان شامل روستاههای زرد آباد،خره سیاه علیا و سفلا،گرمابله و شیرخانی با تعداد ٣٠٠خانوار و برآورد اعتبار اولیه آن ١٢میلیارد ریال می باشد

Pages