ویژه

افتتاح آب شرب چهار روستای شهرستان ورزقان

  با حضور یحیوی فرماندار شهرستان ، مدیر عامل شرکت آبفار ، بخشدار ، شورای اسلامی ، دهیاری و جمعی از اهالی منطقه ، آب شرب روستاهای چایکندی ، خیرالدین ، تازه کند بکر آباد و دستجرد شهرستان ورزقان در آذربایجان شرقی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رونمايي از سه محصول توليد شده با فناوري نانو در حوزه نيروگاهي كشور

در حاشيه سي و سومين كنفرانس بين المللي برق از نمونه هاي آزمايشگاهي محصولات مبتني بر فناوري نانو با كاربرد ويژه در صنعت نيروگاهي رونمايي شد.

نسترن رياحي نوري رئيس مركز توسعه فناوري نانو در بخش برق و انرژي در سي و سومين كنفرانس بين المللي برق با اعلام اين خبر گفت: اين سه محصول شامل پوشش ضد سايش روي پره توربين گازي، پوشش سد حرارتي ysz و دستورالعمل استفاده از نانو فيلترهاي هواي ورودي است و از جديدترين دستاوردهاي پژوهشگاه نيرو است.

تقدیر از شرکت مدیریت منابع آب ایران در مراسم بزرگداشت روز آمار و برنامه ریزی

 

به گزارش شبکه خبری آب ایران مهندس حاج رسولیها در این مراسم طی سخنانی با تشکر از برگزار کنندگان مراسم و توجه به فعالیت های شرکت مدیریت منابع آب ایران، آمار را یکی از مهمترین مولفه های برنامه ریزی توصیف کرد و اظهار داشت: شرکت مدیریت منابع آب ایران تلاش می کند از روش های نوین آماری استفاده کند ودرجهت مدرن سازی نظام آماری آب کشور برای دستیابی به آمار صحیح و دقیق حرکت کند.

رونمایی از سه محصول تولید شده با فناوری نانو در حوزه نیروگاهی کشور 

نسترن ریاحی نوری رئیس مرکز توسعه فناوری نانو در بخش برق و انرژی در سی و سومین کنفرانس بین المللی برق با اعلام این خبر گفت: این سه محصول شامل پوشش ضد سایش روی پره توربین گازی، پوشش سد حرارتی ysz و دستورالعمل استفاده از نانو فیلترهای هوای ورودی است و از جدیدترین دستاوردهای پژوهشگاه نیرو است.

ریاحی ادامه داد: برای اجرای این سه طرح تا کنون 500 میلیون تومان هزینه شده که یک پنجم نمونه خارجی است که  با توانایی داخلی ساخته شده و آمادگی تولید انبوه را در صنعت برق دارد.

خسارات اقتصادی  ناشی از بروز ریزگردها به حدود دوهزار میلیارد تومان می رسد

متخصصان مدیریت اجتماعی  پژوهشگاه نیرو، آثاراجتماعی ریزگردها و اختلال در خدمات رسانی آب و برق  را مورد بررسی قرار دادند.
درهمین زمینه عضو هیات علمی گروه مدیریت علوم اجتماعی پژوهشگاه نیرو در حاشیه کنفرانس بین المللی گفت: نتایج این پژوهش در یک نشست تخصصی در این کنفرانس ارائه خواهد شد.
اشرف السادات پسندیده با اشاره به این که این بررسی به عنوان یک تحقیق موردی شناخته می شود، خاطرنشان ساخت: این تحقیق نخستین بررسی از این نوع است که سعی کرد ابعاد گسترده ای از علل، آثار و پیامدهای پدیده ریزگردها را مورد بررسی قرار دهد.

با حضور وزیر نیرو:دو طرح ارائه خدمات غیرحضوری به مشترکان آبفا در قم به بهره‌برداری رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، در مراسمی که با حضور اردکانیان وزیر نیرو، صادقی استاندار قم، امیرآبادی و ذوالنور نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مسئولان استان در سالن جلسات امام جواد استانداری قم برگزار شد، پورتال ارائه خدمات الکترونیک و سامانه قرائت آنلاین کنتورهای مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان قم به بهره‌برداری رسید.

سی و سومین کنفرانس بین‌المللی برق در پژوهشگاه نیرو آغاز به‌کار کرد

سی و سومین کنفرانس بین‌المللی و ششمین کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق صبح امروز با حضور وزیر نیرو و متخصصان صنعت برق کشور در پژوهشگاه نیرو آغاز به‌کار کرد.

افتتاح واحد گاز نیروگاه غرب کارون قبل از پیک تابستان

 

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت برق حرارتی- محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت در جریان سفر به استان خوزستان که با حضور همایون حائری، معاون وزیر در امور برق و انرژی انجام شد ضمن ارائه گزارشی از اقدامات زیرساختی و میزان پیشرفت احداث این نیروگاه ها، اظهار کرد: دو واحد گاز نیروگاه غرب کارون قبل از پیک تابستان 98 آماده بهره برداری می‌شود و واحد گاز نیروگاه اندیمشک پس از پیک مصرف سال آینده وارد مدار خواهد شد.

محسن طرزطلب ادامه داد: تمهیدات لازم برای آغاز عملیات اجرایی نیروگاه 900 مگاواتی طرح توسعه رامین (ویس) اندیشیده شده و از هفته آینده آغاز خواهد شد.

افتتاح بهره برداری از سه پروژه آب و فاضلاب شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان

تجهیز و بهره برداری از ۵ حلقه چاه، بهره برداری از ۳۵۰۰ متر اصلاح خط انتقال آب مازاد شریفیه به مخزن مهرگان  و بهره برداری از ساختمان اداری و تله متری ناحیه شهری مهرگان

 

کارگاه آموزشی سازگاری با کم آبی و ارتباط شهرها با حوضه های آبریز

کارگاه آموزشی سازگاری با کم آبی و ارتباط شهرها با حوضه های آبریز 19 لغایت 21 آذر ماه 1397 در مشهد برگزار می شود

کارگاه آموزشی سازگاری با کم آبی و ارتباط شهرها و حوزه های آبریز و هشتمین نشست آسیایی G-WADI و دومین نشست تخصصی برنامه ابتکار بین المللی خشکسالیIDI از تاریخ 19لغایت 21 آذر ماه سال 1397 و با میزبانی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری (تحت پوشش یونسکو) و برنامه بین المللی آبشناسی یونسکودر مشهد مقدس برگزار خواهد شد.  

Pages