ویژه

The 26th Iranian Power Conference in Mashhad

Deputy Director General for Planning and Development of Khorasan Razavi Governor, Khorasan Regional Electric Company and Austrian Ambassador attended the inauguration ceremony.

The experts from the European, African and American countries are present at the conference, and 1000 unique articles have been presented at the 26th Iranian Conference on Electrical Engineering.

The conference has been held in 23 of the country's top universities and will be held for the first time on its twenty-sixth year at a private university in Mashhad.

ادامه فعالیت 120 شرکت آلمانی در ایران

پایبندی شرکت‌های بزرگ آلمانی به ایفای تعهدات قراردادی با ایران

وزیر اقتصاد و انرژی آلمان با اشاره به فعالیت 120 شرکت آلمانی در کشور ایران، گفت: در مذاکرات آتی دو کشور راه‌کارهای تداوم همکاری‌های دو جانبه تدوین خواهد شد.

بهره برداری از طرح های نیروگاهی در سیستان وبلوچستان

سیستم خنک کننده نیروگاه سیکل ترکیبی ایرانشهر با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

معاون وزیر نیرو در مراسم افتتاح این طرح گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی ایرانشهر با دو واحد گازی در منطقه ای گرم و خشک با میزان رطوبت پایین واقع است.

همایون حائری افزود: با هدف افزایش توان تولیدی توربین های این نیروگاه، سیستم خنک کننده یا همان مدیا راه اندازی شده است که با این سیستم توان خروجی هر واحد ١٠ تا ١٥ درصد افزایش می یابد.

همايش بهينه سازي مصرف انرژي برق ويژه ادارات كلانشهر اهواز برگزار شد

اين همايش با همكاري مشترك شركت توزيع نيروي برق اهواز و مناطق نفتخيزجنوب و با هدف بهينه سازي مصرف انرژي برق در ادارات، براي عبور از بحران خشكسالي و كمبود برق برگزار شد.

اين همايش با حضور جمعي از مسئولين استاني، مديران و نمايندگان دستگاههاي دولتي و اجرايي و به منظور مديريت مصرف برق در پيك تابستان سالجاري برپا شد.

امام جمعه موقت اهواز در اين همايش با اشاره به اهميت نقش انرژي در توسعه استان گفت: امروزه نميتوان نقش پررنگ انرژي و مخصوصا برق را كه جنبه فراگيرتري دارد و با فقدان آن آب، كشاورزي، خدمات درماني و ساير امور تحت شعاع قرار مي گيرند را جدي نگرفت.

بهره برداری از دو پروژه بهینه سازی و نصب تجهیزات برقی در شهرستان گرمسار

عملیات بهینه سازی یک ایستگاه زمینی توزیع برق و نصب 10 دستگاه خازن فشار ضعیف در شهرستان گرمسار انجام شد.

مدیر توزیع برق شهرستان گرمسار با بیان این مطلب گفت: بهسازی پست زمینی نیروگاه گرمسار، با برکناری سلول های ورودی و خروجی و همچنین دیژنکتور قدیمی آن به اجرا درآمده است.

مهندس حسین صفری با اشاره به این که برای بهره برداری از این پروژه، یک دستگاه تابلوی چهار سلولی شامل سه دستگاه سکسیونر و یک دستگاه دیژنکتور گازی نصب گردیده یادآور شد: چیدمان تجهیزات موجود به جهت استفاده آسان تر و ایمن کردن آنها، از دیگر اقدامات به عمل آمده می باشد.

مذاکرات دوجانبه وزرای نیرو و محیط زیست ایران و آلمان

وزیر نیرو که به دعوت همتایان آلمانی خود به جهت مذاکره پیرامون گسترش همکاری‌های ایران و آلمان به این کشور سفر کرده است در اولین روز سفر خود ضمن شرکت در افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی آب و فاضلاب مونیخ (IFAT) با وزیر محیط زیست آلمان نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

برگزاري بيست و ششمين كنفرانس برق ايران در مشهد

بيست و ششمين كنفرانس مهندسي برق ايران با شركت 1500 نفر از اساتيد دانشگاهاي كشور، صاحب نظران، صاحبان و كارشناسان صنعت برق، مهندسان رشته هاي برق و مخابرات و با حضور جمعي از معاونان و مسئولان وزارتخانه هاي علوم و تحقيقات و فناوري، نيرو و ارتباطات و فناوري اطلاعات در تالار صنعتي سجاد مشهد برگزار شد.

برگزاری آیین کلنگ زنی 3 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان گتوند

آیین کلنگ زنی 3 پروژه آبرسانی روستایی شهرستان گتوند با حضور نماینده مردم شهرستان های شوشتر، گتوند و عقیلی و جمعی از مسوولین محلی گتوند برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان از بهبود کمی و کیفی آب شرب 26 روستای شهرستان گتوند خبر داد و گفت: با عملیات سازی 3 پروژه آبرسانی روستایی در سطح شهرستان گتوند در بخش های عقیلی و مرکزی آب شرب 26 روستای این شهرستان بلحاظ کمی و کیفی بهبود پیدا خواهد کرد.

اقتصاد مقاومتی محور اصلی اجرای پروژه های کاهش تلفات برق در سال 96 و بهره برداری اولین نیروگاه خورشیدی مددجویان کمیته امداد در روستای بلدستی

اقتصاد مقاومتی محور اصلی اجرای پروژه های کاهش تلفات برق در سال 96 بوده است

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با بیان اینکه معیار اصلی انتخاب و اجرای پروژه های کاهش تلفات هم جهت بودن آن ها با سیاست های اقتصاد مقاومتی بوده و پروژه های این بخش با هدف تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اجرا شده است، افزود: پس از نامگذاری سال 96 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی از طرف مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر این موضوع، شرکت توزیع اقدام به تدوین برنامه های عملیاتی برای تحقق این مهم نمود و غالب پروژه های کاهش تلفات در شرکت را با همین نگرش، تصویب و اجرا نموده است.

بزرگترين مركز عمليات نگهداري و تعميرات شبكه فشار متوسط جنوب كشور در اهواز افتتاح شد

غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان دراين مراسم بيان داشت: پس از بحران سال 95 در شبكه برق اين كلانشهر اقدامات خوب و زحمات زيادي در صنعت برق خوزستان كشيده شده است كه در نتيجه آن در شرايط آلايندگي 9هزار و نهصد و نود ميكروگرم، شبكه برق اهواز پايدار ماند كه شايسته تقدير است.

وي در ادامه افزود: زماني كه برق در اين استان جريان پيدا كرد استانهاي بسياري از نعمت برق محروم بودند وصنعت برق خوزستان پيشروترين صنعت كشور بوده است و همچنين صنعت نفت كه با چاه مسجدسليمان فعال شد نيروگاه تمبي برق شهرو مجموعه صنعت منطقه را تامين كرد.

Pages