ویژه

بهره‌برداری از بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز به ظرفیت 160 مگاوات

بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز به ظرفیت 160 مگاوات همزمان امروز سه شنبه 20 آذر ماه با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری ازواحد اول بخش گازنیروگاه کلاسF هنگام تا پیک 98

وزیرنیرو در ادامه سفر به استان هرمزگان از نیروگاه سیکل ترکیبی هنگام به ظرفیت307 مگاوات که با توربین‌های کلاس F در دست احداث است، بازدید کرد.

آغازسمينار تخصصي راهكارهاي هوشمندسازي درمصرف انرژي

در اين سمينار كه با همكاري فروم اينترنت اشياء ايران و انجمن علمي شبكه هوشمند انرژي برگزار مي شود مديران ارشد وزاتخانه هاي نيرو، ارتباطات و فناوري اطلاعات و دقت و شركت فعال در حوزه هوشمندسازي به بيان برنامه ها و ديدگاه هاي خود زمينه فناوري هاي نو و هوشمندسازي مي پردازند.

با حضور مدير عامل شركت توانير، سمينار تخصصي راهكار هاي هوشمندسازي در مصرف انرژي مبتني بر فناوري هاي نوين ديجيتالي از ساعتي پيش در تهران شروع به كار كرد. 

اجرای ۱۳۵پروژه آب،برق و آب وفاضلاب درهرمزگان

وزیر نیرو گفت: درحال حاضر ۱۳۵ پروژه حوزه آب و برق و آب وفاضلاب بااعتبار ۴۸۰۰میلیارد تومان در هرمزگان درحال اجراست.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای هرمزگان،رضا اردکانیان عصرامروز در مراسم افتتاح طرح تامین آب بندرعباس از سدهای شمیل ونیان و طرح نوسازی خط اول آبرسانی بندرعباس از میناب افزود: همچنین امروز وفردا پروژه های مختلف در حوزه آب و برق با اعتبار ۱۴۸۰ میلیارد تومان در سطح استان مورد بهره برداری قرارمی گیرد.

فاز نخست بزرگترين آب شيرين كن كشوردر بندرعباس بهره برداري می شود

فردا سه شنبه؛ با حضور دکتر "جهانگيري" معاون اول رييس جمهور و وزیر نیرو ، فاز نخست بزرگترين آب شيرين كن كشور در بندرعباس به ظرفيت 20 هزار مترمكعب در شبانه روز از طريق سرمايه گذاري بخش خصوصي به بهره برداري می رسد.

مديرعامل آبفاي هرمزگان با اعلام این خبر گفت: فاز نخست پروژه آب شيرين كن يكصد هزار متر مكعبي بندرعباس با هدف توليد بخشي از آب آشاميدني مورد نياز کلان شهر بندرعباس از آب خليج فارس بهره برداري می شود.

اجراي 9 پروژه دراموربرق باغميشه

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز از اجراي 9 پروژه به ارزش بالغ بر 10 ميليارد ريال توسط امور برق باغميشه خبر داد.

عادل كاظمي مديرعانل اين شركت، هدف اصلي اجراي پروژه هاي ياد شده را بهبود و افزايش پايداري شبكه توزيع برق عنوان نمود و افزود: اين پروژه ها شامل احداث چندين  پست هوايي، ساماندهي شبكه هاي فشار ضعيف، اصلاح پايه هاي فلزي، رفع حريم، ايجاد و افزايش قدرت مانور در شبكه زميني 20 كيلو ولت و كاهش طول شبكه فشار ضعيف است.

مديران شهرهوشمند4 كشور به تهران مي آيند

مديران حوزه شهر هوشمند از كشورهاي روسيه، سوئيس، اسپانيا و هلند در رويداد «تهران هوشمند» حضور خواهند داشت.

به گزارش سازمان فناوري اطلاعات شهرداري تهران، مشاور استراتژي و نوآوري مسكو و مدير پروژه آزمايشگاه شهر هوشمند مسكو به همراه برخي مديران و پژوهشگران بين المللي، ميهمان «دومين همايش و نمايشگاه بين المللي تهران هوشمند» هستند كه در روزهاي 19 و 20 آذرماه در برج ميلاد برگزار مي شود.

هشتمین نشست آسیایی شبکه جهانی آب و اطلاعات توسعه ای مناطق خشک

هشتمین نشست آسیایی شبکه جهانی آب و اطلاعات توسعه ای برای مناطق خشک آغاز شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمد علایی مدیر عامل شرکت از آغاز هشتمین نشست آسیایی شبکه جهانی آب و اطلاعات توسعه ای برای مناطق خشک خبر داد. 

چشم انداز توزیع برق آینده در پارک فن آوریهای نوین صنعت توزیع

همه ی ما قبض برق را می دهیم این مبلغ در واقع هزینه ی مستقیم سوخت های فسیلی است که از جیب می پردازیم. اما این تمام هزینه ای نیست که ما به صورت فردی یا جامعه ای برای سوخت های فسیلی می پردازیم. هزینه های دیگری نیز وجود دارد به عنوان هزینه های پنهان سوخت های فسیلی شناخته می شوند. این هزینه اثراتی جدی بر محیط زیست و سلامت ما دارد.

پروژه فاضلاب اسلامشهر کلنگ‌زنی شد

محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با حضور فرماندار اسلام‌شهر تهران فاز دوم شبکه فاضلاب این شهر را کلنگ‌زنی کرد.

Pages