ویژه

واحد شماره یک نیروگاه "کلان" وارد مدار بهره‌برداری شد

مدیر امور بهره‌برداری و نگهداری از سد و نیروگاه‌های لتیان و کلان شرکت آب منطقه ای تهران گفت: واحد شماره یک نیروگاه کلان با تلاش متخصصین توانمند داخلی وارد مدار بهره برداری شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا ارسطویی" با اشاره به مطلب فوق افزود: واحد شماره یک نیروگاه کلان که به دلیل اتصالی در سیم پیچی رتور از سال 1392 از مدار تولید خارج شده بود، در مورخ 27 تیرماه 96 به صورت آزمایشی راه اندازی و به شبکه سراسری متصل شد.

راه‌اندازی پایلوت بانک خازنی هوشمند در توزیع آذربایجان شرقی

با هدف کاهش پیک بار و کاهش تلفات در شبکه توزیع برق، سه دستگاه تابلو بانک خازنی فشارضعیف 250 کیلووار با رگولاتور هوشمند و راکتور هارمونیکی براي اولين باردر پستهاي عمومي شبكه هاي توزيع برق توسط شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان¬شرقی وارد مدار شد.

693 پروژه شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر افتتاح و کلنگ زنی می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: 693 پروژه شرکت توزیع نیروی برق این استان با بیش از 670 میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، امرالله پاراد در این ارتباط اظهار داشت: از بين پروژه های یاد شده تعداد 546 پروژه با بیش از 521 میلیارد ریال آماده افتتاح و بهره برداری است.
وی ادامه داد: این پروژه ها شامل احداث 252 هزار متر شبکه فشار متوسط، احداث 220 هزار مترشبکه فشارضعیف و 454 دستگاه ترانس در سطح هر 10 شهرستان استان بوشهر و با هدف برق رسانی، توسعه و بازسازی شبکه های توزیع نیروی برق افتتاح می شود.

آبفار استان تهران در هفته دولت 40 پروژه تأمین آب افتتاح می کند.

رضا پوررجب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفار استان تهران گفت این شرکت  ۴۰۰ روستای استان تهران را که ۱۵۴ هزارو ۱۹۱ خانوار و ۵۹۲ هزارو ۵۰۷ نفر جمعیت را در خود جای داده‌اند تحت پوشش دارد و خدمات آبرسانی به آنها ارائه می شود

مدیر عامل آبفار استان تهران گفت از تعداد 148173 فقره انشعاب روستایی تعداد 122256 فقره از آن خانگی و تعداد 25917 فقره غیر خانگی می باشد.

113 پروژه توزیع برق خوزستان به بهره‌برداری می‌رسد

به مناسبت هفته دولت، 113 پروژه توزیع برق با سرمایه گذاری 516 میلیارد ریال در استان خوزستان به بهره برداری خواهد رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا غضنفری مدیر عامل این شرکت گفت: یکی از این پروژه‌ها شامل برق رسانی به روستاهای سوز تینا، شیرعلی آباد، چال دیره بزرگ، شیخون، بنه ذوالفقار، زروستان و ملاسلطانعلی از توابع شهرستان اندیکا بوده که علاوه بر اشتغال زایی مستقیم وغیرمستقیم برای 55 نفر در زمان اجرای پروژه‌ها، هزینه‌های آن نیز از محل اعتبارات داخلی تأمین شده است.

اجرای یک پروژه برق رسانی در شهرک صنعتی یاتری  آرادان

طرح احداث شبکه روشنائی معابر شهرک صنعتی یاتری شهرستان آرادان به اجرا در آمد.

مدیر توزیع برق شهرستان آرادان با اعلام این خبر گفت : در راستای طرح اصلاح و بهینه سازی، کاهش تلفات انرژی الکتریکی و افزایش رضایتمندی مشترکان، این پروژه عملیاتی شده است.

مهندس ذبیح ا... احمدی بیان داشت: به منظور اجرا و بهره برداری از این طرح، دو هزار و 865 متر شبکه فشار ضعیف هوائی با بهره گیری از کابل خودنگهدار احداث گردیده است.

وی تصریح کرد: مبلغ 438 میلیون ریال اعتبار صرف اجرای آن شده است.

کاهش 14 درصدی میزان آب بدون درآمد در استان اصفهان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در سال 86 میزان آب بدون درآمد استان حدود 31 درصد بوده در حالیکه این رقم در سال گذشته به  حدود 17 درصد کاهش یافت به طوریکه می توان طی 9 سال اخیر میزان آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان حدود 14 درصد کاهش یافت.

روحانی، مهندس ستار محمودی را به سرپرستی وزارت نیرو منصوب کرد

متن حکم به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای ستار محمودی

براساس اصل 135 قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد و سوابق علمی و مدیریتی جناب عالی، به موجب این حکم شما را به سرپرستی «وزارت نیرو» منصوب می نمایم.

امید است با عنایات الهی و همکاری کلیه کارکنان آن وزارت، در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

مهندس بیطرف در صحن مجلس

بیطرف در تشریح برنامه‌های خود مطرح کرد:

اجرای برنامه کاهش تلفات انرژی الکتریکی/تامین ۶۰درصد آب مصرفی از منابع زیرزمینی/کاهش ۱۲۰میلیارد مترمکعبی ذخایر استراتژیک آب

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حبیب الله بیطرف در نشست علنی امروز (یکشنبه، 29 مردادماه) مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو در تشریح برنامه های خود، گفت: براساس برنامه های تقدیمی، در مقدمه مواردی را به عنوان مبانی مدیریت و اصول حاکم بر برنامه ذکر کرده ام که اینک نیز بر آن ها تاکید می کنم. تعهد نسبت به مطالبات مردم و به کارگیری همه استعدادها و توانمندی ها در ایفای مسئولیت را دنبال خواهم کرد.

نصب نخستین برج تولید برق افغانستان از نیروی باد در هرات

این پروژه که مجموعا ۲ میگاوات برق تولید میکند؛ شامل بخش تولید برق از نور خورشید و تولید برق از باد است که از این میان ۱۷۰۰ کیلووات یا ۱.۷ میگاوات آن از نور خورشید به کمک ۵۳۲۰ تخته سولر تولید می شود و ۳۰۰ کیلووات یا ۰.۳ میگاوات باقی مانده توسط سه برج تولید برق از نیروی باد تولید می شود.

آصف غفوری متخصص رسانه ای وزارت انرژی و آب می‌گوید: پیش از این نصب تخته های سولر این پروژه در ساحه ۴۰ جریب زمین در شهرک صنعتی ولایت هرات نصب شده و از آن ۴۰۰ کیلووات برق در ساعت تولید و به شبکه برق ولایت هرات وصل شده است.

Pages