وضعيت مصرف برق در کلان‌شهر مشهد قرمز اعلام شد

Printer-friendly version
پنجشنبه, مرداد 17, 1398
رعايت الگوی كاهش ۵ درصدی مصرف برق الزامی‌ است.

بر اساس نتايج پهنه‌بندی مصرف برق کشور، کلان‌شهر مشهد در محدوده قرمز و استان‌های خراسان رضوي و مرکزی در محدوده زرد قرار دارند مصرف برق در ساير نقاط كشور متعادل و در محدوده سبز گزارش شده است.

به گزارش پايگاه خبري توانير، دكتر شقايق يوسفي كارشناس ارشد مديريت مصرف برق توانیر با قدردانی از مشترکان برق کشور که با رعایت الگوي بهينه مصرف، زمينه عرضه برق پايدار و مطمئن اجتناب از اعمال محدوديت در شبکه را براي صنعت برق فراهم كردند، از مشترکان برق در شهرستان مشهد خواست با توجه به تجاوز مصرف برق اين کلان‌شهر از سقف مجاز و قرار گرفتن در شرایط هشدار، الگوي كاهش 10 درصدي مصرف را به مرحله اجرا بگذارند.

وي همچنين رعايت الگوي كاهش 5 درصدي مصرف برق براي شهروندان استان‌های خراسان رضوي و مرکزی را كه در محدوده زرد مصرف قرار دارند، الزامي دانست و خواستار بهره‌گیری از راهكارهاي ساده كاهش مصرف برق در این مناطق شد.

گفتني است استفاده از دور كند كولرهاي آبي، تنظيم برودت كولرهاي گازي روي 24 درجه، استفاده از نور طبیعی در ساختمان‌ها و انتقال زمان استفاده از وسایل برقي پرمصرف مانند اطو، ماشين ظرف‌شویی، لباسشويي و جاروبرقی به زمان غیر پیک به‌ویژه در ساعات پيك روز (12 تا 16) ازجمله راهكارهاي ساده كاهش 10 درصدي مصرف برق عنوان شده است.