وزارت نیرو مجاز به نصب کنتور هوشمند برای مشترکان پر مصرف شد

Printer-friendly version
پنجشنبه, بهمن 4, 1397
۹۶.۵میلیارد تومان اعتباربرای آبرسانی شرب روستاها وعشایراختصاص داه شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ کل کشور در تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون گفت: با تصویب اعضای این کمیسیون، وزارت نیرو مجاز به نصب کنتور هوشمند برای مشترکان پر مصرف شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 کل کشور، در نشست خبری امروز و در تشریح مصوبات اخیر کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در این کمیسیون مقرر شد 200 ریال به ازای هر متر مکعب آب شرب که در زمان درآمد تصویب شده که روی قبوض آب مشترکین دریافت شود، چیزی حدود 96.5 میلیارد تومان برآورد می‌شود که درآمد ایجاد کند.
وی ادامه داد: این درآمد برای آب‌رسانی شرب روستاها و عشایر براساس شاخص جمعیت و کمبود آب شرب سالم توزیع شود تا از این منبع بتوانیم بهتر و سریع تر آب شرب سالم بهداشتی برای روستائیان و  عشایر تأمین شود.
مفتح درباره مصوبه کمیسیون برای کنترل مشترکان پرمصرف گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق وزارت نیرو مجاز شد که برای مشترکان پر مصرف کنتور هوشمند نصب کند و هزینه آن را به صورت اقساطی از مشترکان دریافت کند تا به اصلاح الگوی مصرف کمک شود.
وی ادامه داد: همچنین مقرر شد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای یک بار در حد الگوی مصرف از پرداخت هزینه صدور پروانه ساختمانی، عوارض شهرداری و دهیاری و همچنین هزینه انشعاب آب، برق و گاز معاف باشند.