واحد اول بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم با شبکه سراسری برق سنکرون شد

Printer-friendly version
سه شنبه, فروردين 28, 1397
مجری طرح های بیع متقابل شرکت برق حرارتی خبر داد:

حمید سرداری ضمن بیان این خبر افزود:  با سنکرون واحد اول بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم  با شبکه برق کشور به ظرفیت 160  مگاوات، میزان تولید برق از واحد های نیروگاهی کشور به 78 هزارو 644 مگاوات رسید.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی- حمید سرداری، مجری طرح های بیع متقابل این شرکت اظهار داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم در قالب 6 واحد گاز با ظرفیت نامی 954 مگاوات در استان فارس و به مالکیت شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم در حال بهره برداری می باشد. 
وی افزود: 3 واحد بخش بخار این نیروگاه با ظرفیت نامی 480 مگاوات در حال احداث است و دارای پیشرفت فیزیکی بیش از 90 درصد می باشد که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته واحد دوم بخش بخار این نیروگاه نیز در سال 97 با شبکه سراسری برق سنکرون خواهد شد.
مجری طرح های بیع متقابل تصریح کرد: با احداث بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم راندمان این نیروگاه در حدود 50 درصد افزایش می یابد و سالانه حدود 650 میلیون مترمکعب در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی خواهد شد.
وی افزود: عملیات اجرایی ساخت بخش بخار این نیروگاه بر اساس تامین اکثر تجهیزات از تکنولوژی های ساخت داخل توسط شرکت مپنا و با سرمایه گذاری  شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم درحال انجام می باشد.
به گفته مجری طرح های بیع متقابل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، این نیروگاه در راستای توسعه تولید برق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف منطقه و استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور در 30 کیلومتری شهر جهرم واقع شده است.

گروه خبر: