همایش بهینه سازی مصرف برق در صنایع استان سمنان در شرکت توزیع برق برگزار شد.

Printer-friendly version
چهارشنبه, ارديبهشت 26, 1397
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان

همایش بهینه سازی مصرف برق در صنایع استان سمنان با حضور مسئولان و جمعی از مدیران ، مالکان و صاحبان بخش صنعت در شرکت توزیع برق استان برگزار شد .

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در این همایش با تشریح وضعیت تولید و مصرف برق و جایگاه شدت مصرف انرژی ایران در جهان گفت : مشترکان صنعتی بیشترین سهم مصرف را به خود اختصاص داده و مدیریت مصرف و همکاری صنایع در برنامه های پاسخگوئی بار ، بر روی منحنی بار شبکه برق بسیار تاثیر گذار است .

مهندس سیدمحمد موسوی زاده بیان داشت : حدود 70 درصد انرژی الکتریکی استان در بخش تولید شامل صنعت و کشاورزی مصرف می شود که قریب 22 درصد ، بیشتر از میزان مصرف این بخش در کشور است .

وی با اشاره به این که مدیریت مصرف ، به اندازه مصرف کردن و جابه جایی مصارف برای استفاده بهینه از ظرفیت شبکه ها می باشد افزود: اصلاح الگوی مصرف در همه تعرفه ها یک ضرورت است و با بهره گیری از روشهای تاثیر گذار ، می توان از اوج مصرف تابستان با موفقیت گذر کرد.

وی با ابراز این که فرصت های صرفه جوئی در دنیا به عنوان یک منبع انرژی تلقی می گردند تصریح کرد : در تابستان حدود 200 ساعت پیک بحرانی داریم که در بین ساعات 11 تا 15 و همچنین پیک شب از حوالی غروب آفتاب به مدت چهار است که با مدیریت مصرف به ویژه در ساعات قید شده ، صرفه جوئی قابل ملاحظه ای در زمینه عدم سرمایه گذاری در تولید برق صورت خواهد پذیرفت .

مهندس موسوی زاده خاطر نشان کرد: مشارکت کلیه مشترکان استان به ویژه بخش صنعت موجب شد تا استان سمنان در تراز ملی کاهش پیک به موفقیت های ارزشمندی نایل شود و در تابستان سال گذشته قریب 40 مگاوات پیک همزمان کاهش پیدا کرده که 50 درصد آن سهم مشارکت مشترکین صنعتی می باشد .

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان با ارائه برنامه های پاسخگوئی بار با هدف کاهش اوج مصرف تابستان در بخش صنعت، گفت: طرح های تعطیلات و تعمیرات ، ذخیره عملیاتی و بهره گیری از مولد اضطراری ، به عنوان برنامه های تشویق محور هستند که عملیاتی شده اند.

احمد غنی پور یادآور شد : جابه جائی تعطیلات هفتگی از روز جمعه به یکی از روزهای میانی هفته ، کاهش بار در ساعات اوج به مدت پنج روز مستمر کاری و کاهش 24 ساعته بار، به عنوان طرح کاهش یا قطع بار برنامه ریزی شده صنایع به شمار می روند.

گروه خبر: