نصب پمپ‌های غیرمجاز در منازل مسکونی، دلیل افت فشار آب

Printer-friendly version
سه شنبه, تير 25, 1398
سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: پمپ‌های غیرمجازی که در منازل مسکونی نصب شده‌اند، موجب کاهش فشار آب در واحدهای مجاور می‌شوند و این امر نارضایتی سایر مشترکین را به همراه دارد.

سید اکبر بنی طباء در رابطه با فشار پایین آب در برخی از مناطق اصفهان گفت: در اصفهان نباید افت شدید فشار آب وجود داشته باشد چراکه شبکه توزیع آب هوشمند است افت شدید فشار زمانی صورت می‌گیرد که پمپ غیرمجاز فعال شود که پمپ، آب داخل شبکه را کشیده و درنتیجه، نه‌تنها بر کیفیت آب اثر گذاشته بلکه افت شدید فشار آب سایر مشترکین مجاور را به دنبال دارد.

وی بیان داشت: قرار دادن پمپ، پس از نصب کنتور اداره آب توسط مالکین غیرمجاز بوده و تخلف محسوب می‌شود چراکه این عمل به دلیل مکش آب موجود در شبکه، موجب برهم خوردن فشار آبی که برای هر واحد تعیین‌شده می‌شود.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه وجود مخزن استراتژیک و پمپ در منازل مسکونی به‌صورت مجاز ضروری به نظر می‌رسد خاطرنشان ساخت: با توجه به ظرفیت محدود تأمین سامانه آبرسانی در استان اصفهان برای اینکه بهره‌مندی همه مشترکین در ساعات پیک مصرف آب فراهم گردد توصیه می‌شود مخزنی به ازای هر واحد 250 لیتر تعبیه و پس‌ازآن، پمپ استاندارد باقدرت پمپاژ مناسب نصب نمایند تا تأمین فشار آب موردنیاز حاصل شود.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به سیستم هوشمند شبکه توزیع اشاره کرد و تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب اصفهان سیستم هوشمندی را طراحی و استقرار نموده تا بتواند آب را به‌صورت یکسان در شبکه توزیع کند و آب در تمامی شهرستان‌های اصفهان به‌صورت یکسان و عادلانه توزیع شود.

سید اکبر بنی طباء گفت: هم‌اکنون توزيع آب آشاميدني بين مردم 56 شهر استان به‌طور عادلانه انجام می‌شود.

وی افزود: اكنون نظام آبرساني به 56 شهر استان از طريق سامانه تله‌متری و مديريت هوشمند فشار انجام می‌شود.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به سیستم تله‌متری در روند توزیع عادلانه پرداخت ادامه داد: وجود زيرساخت تله‌متری باعث شده است تا به‌طور دقيق سهم آب در هر ساعت ميان شهرها و نقاط مختلف هر شهر در شبانه‌روز به‌صورت عادلانه توزيع و مدیریت شود.
بنی طباء با اعلام اينكه زيرساخت تله‌متری در شهر اصفهان و سامانه آبرساني اصفهان بزرگ ايجاد شده است، تصريح كرد: در بسياري از شهرهاي استان نيز سامانه تله‌متری وجود دارد و از طریق سیستم تله‌متری، تله کنترل و پایش فشار، آب عادلانه میان مردم توزیع می‌شود.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تصريح كرد: اقدامات اساسي در شبكه آب استان انجام شده است تا امروز بتوانيم با حداقل فشار از شرايط بحران عبور كنيم.
وي خاطرنشان كرد: در سال 88 حدود 17 مترمكعب بر ثانيه آب ظرفیت طرح آبرساني اصفهان بزرگ بود درحالی‌که امروز اين رقم به 13 مترمكعب رسيده است؛ اما با اقدامات صورت گرفته همچنان آب با فشار یکسان میان مردم توزیع می‌شود.

گروه خبر: