نشست مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق شمالغرب و غرب کشور

Printer-friendly version
سه شنبه, ارديبهشت 24, 1398
این نشست با هدف تمرکز و پیگیری و اجرای فعالیت‌ها پیرامون «برنامه ۰۹۸» برگزار شد.

نشست منطقه‌ای مدیران عامل و معاونان شرکت‌های توزیع نیروی برق منطقه غرب و شمال‌غرب کشور با حضور معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در این نشست که با هدف تمرکز و پیگیری و اجرای فعالیت‌ها پیرامون «برنامه 098» جهت آمادگی در برابر پیک بار شبکه در تابستان پیش ‌رو برگزار شد گفت: شرکت‌های توزیع برق کشور به 5 منطقه تقسیم شده است و هدف از این تقسیمات و منطقه‌ای کردن اقدامات شرکت‌های توزیع، چابک‌سازی این شرکت‌هاست تا در نهایت به بهبود وضعیت توزیع برق و برآیند آن بالا رفتن کیفیت خدمات به مشترکان برق باشد.

رخشانی‌مهر، حذف قبوض کاغذی را یکی از اهداف شرکت توانیر برای کوتاه‌مدت بیان کرد و افزود: تا مهرماه امسال باید بتوانیم حداقل 95 درصد از صدور قبض‌های کاغذی را متوقف کنیم و در صورت نیاز برای حداکثر 5 درصد از مشترکان برق قبض کاغذی صادر کنیم.

وی همچنین بر هوشمندسازی شرکت‌های توزیع در ابعاد مختلف و پویاتر شدن این شبکه بزرگ انرژی تأکید کرد و گفت: آینده دنیا در دست شرکت‌های توزیع انرژی است و بدون شک تلفات بخش‌های انتقال و بازدهی پایین نیروگاه‌های بزرگ و سرمایه سنگینی که برای ایجاد این نیروگاه‌ها نیاز است همه دنیا به سمت تولیدات محلی  برده است و به‌تدریج نقش نیروگاه‌های بزرگ و شبکه انتقال کم‌رنگ‌تر خواهد شد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر تأکید کرد: شرکت‌های توزیع باید در مسیر به‌روز شدن قدم بردارند و لحظه‌ای غفلت به سال‌ها عقب افتادن از قطار پیشرفت می‌انجامد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان نیز در این نشست با تقدیر از حضور همکاران شرکت‌های توزیع نیروی برق غرب و شمال‌غرب کشور در زنجان گفت: حجم شبکه توزیع برق استان زنجان بیش از 14118 کیلومتر است که این حجم شبکه به بیش از 445674 مشترک انرژی‌رسانی می‌کند.

علیرضا علیزاده افزود: استان زنجان از شرایط خاصی در صنعت توزیع برق برخوردار است، چرا که بیش از 70 درصد مصرف انرژی استان در بخش مولد صنعت و کشاورزی توزیع می‌شود و برق در رونق تولید استان نقش بسزایی دارد.

علیزاده تعداد کنتورهای هوشمند طرح فهام نصب‌شده در استان را 3580 دستگاه برشمرد و گفت: از این تعداد 1480 دستگاه کنتور هوشمند در بخش کشاورزی نصب ‌شده است.

وی گفت: پس از تعرفه کشاورزی بخش صنعت با 1149 دستگاه کنتور هوشمند بیشترین تعداد کنتور هوشمند نصب شده در استان را داراست.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان افزود: 494 دستگاه کنتور هوشمند نیز در بخش عمومی،41 کنتور هوشمند تعرفه تجاری و همچنین 416 دستگاه کنتور در سایر بخش‌های شبکه توزیع برق استان زنجان نصب شده است.

گفتنی است نشست مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق غرب و شمال‌غرب کشور با حضور مدیران عامل، معاونان خدمات مشترکین و بهره‌برداری استان‌های، آذربایجان شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، کرمانشاه، کردستان، ایلام، همدان، تبریز در زنجان برگزار شد.

گروه خبر: